Dekret o budowie muru podpisany!

Dekret o budowie muru podpisany!

Prezydent USA Donald Trump podpisał w środę dekret o budowie muru na granicy z Meksykiem, aby powstrzymać napływ imigrantów i podnieść stan bezpieczeństwa narodowego.

Trump oświadczył: „Jesteśmy w samym środku kryzysu na naszej południowej granicy” i dodał: „Kraj bez granic nie jest krajem”. Zapewnił, że USA odzyskają, począwszy „od dnia dzisiejszego”, kontrolę nad swą południową granicą; wezwał do zatrudnienia dodatkowych 5 tys. funkcjonariuszy straży granicznej.

Prezydent podpisał też dekret w sprawie wstrzymania grantów federalnych dla miast azylowych (sanctuary cities), które odmawiają informowania służb o nielegalnych imigrantach przebywających na ich terytorium.

Budowa muru, który miał powstrzymać napływ imigrantów z Meksyku, była jedną ze sztandarowych obietnic wyborczych Trumpa. Prezydent głosi, że na razie za budowę zapłacą amerykańscy podatnicy, ale w ostatecznym rozrachunku Meksyk zrefunduje te koszty.(PAP)

Na zdj. prezydent Trup  z podpisanym przez siebie dekretem o budowie muru na granicy z Meksykiem fot. Chip Somodevilla/EPA/ POOL (AFP-OUT)

Categories: Ameryka
Tags: dekret, Meksyk, mur, trump

Comments

  1. Kalina
    Kalina 25 stycznia, 2017, 15:34

    Brrrrrrrawo Panie Prezydencie!

    Reply this comment
    • pankracy
      pankracy 25 stycznia, 2017, 19:13

      Kalina jak miasto nie dostanie grantow to podniosa podatki, np od nieruchomosci. A wtedy wlasciciel basementu ktorego wynajmujesz zapewne podniesie twoj rent. Czemu biedna bo glupia, czemu glupia bo biedna.

      Reply this comment
  2. greg
    greg 25 stycznia, 2017, 16:52

    brrrawo Kalina .Pewnie rodowita amerykanka!!

    Reply this comment
  3. greg
    greg 25 stycznia, 2017, 17:12

    Super nielegalni beda mieli robote!!!!!!

    Reply this comment
  4. Baba z chustą z pekaesu
    Baba z chustą z pekaesu 25 stycznia, 2017, 17:32

    Jeszcze wam się beknie tym Trumpem tak jak i Kaczyńskim. Ale wtedy będzie płacz i będzie za późno.

    Reply this comment
  5. Golden Showers
    Golden Showers 25 stycznia, 2017, 18:25

    Brrrrrrrravo Karolina bedziesz teraz jezdzic po dziurawych drogach i zardzewialych mostach no i pare tysiecy kontraktorow pracujacych dla miasta straci prace 👍🏿

    Reply this comment
  6. Naftali
    Naftali 25 stycznia, 2017, 19:20

    Jacek Kaczmarski
    „Mury”

    On natchniony i młody był, ich nie policzyłby nikt
    On im dodawał pieśnią sil, śpiewał, że blisko już świt
    Świec tysiące palili mu, znad głów unosił się dym
    Śpiewał, że czas, by runął mur, oni śpiewali wraz z nim

    Wyrwij murom zęby krat
    Zerwij kajdany, połam bat
    A mury runą, runą, runą
    I pogrzebią stary świat!

    Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
    Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz
    Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał
    I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał

    Wyrwij murom zęby krat
    Zerwij kajdany, połam bat
    A mury runą, runą, runą
    I pogrzebią stary świat!

    Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
    I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
    Zwalali pomniki i rwali bruk – Ten z nami! Ten przeciw nam!
    Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

    Patrzył na równy tłumów marsz
    Milczał wsłuchany w kroków huk
    A mury rosły, rosły, rosły
    Łańcuch kołysał się u nóg…

    Patrzy na równy tłumów marsz
    Milczy wsłuchany w kroków huk
    A mury rosną, rosną, rosną
    Łańcuch kołysze się u nóg…

    Reply this comment
  7. Ezy
    Ezy 25 stycznia, 2017, 20:03

    A teraz Kalinko pomyśl ile cię to będzie kosztowało w podatku federalnym. Pomijając już płace dla dodatkowych 5 tys. strażników granicznych, pan Trump wyraźnie dziś powiedział, że koszt muru zostanie sfinansowany z pieniędzy podatnika, po czym zmusi Meksyk do zwrotu naszych wydatków. Jak to zrobi już nie raczył wyjaśnić.

    Reply this comment
  8. Nina
    Nina 25 stycznia, 2017, 20:04

    DONALDZIE TRUMP JESTES WIELKI!!!! Dziekujemy !I czekamy na wywiazanie sie z wszystkich obietnic!

    Reply this comment
  9. Marcin
    Marcin 25 stycznia, 2017, 20:58

    Wystarczy tylko opodatkowac $$$$ ktore sa wysylane do Meksyku dla swoich rodzin i w ciagu kilku lat sami za ten mur zaplaca! A teraz przeliczcie porody za ktore my placimy ! Jeden porod to kwota $40 tys.plus opieka medyczna i dentystyczna przez cale 9 miesiecy!

    Reply this comment
    • magda
      magda 26 stycznia, 2017, 03:30

      jeszcze koszt m in. edukacja , utrzymanie rodzin na food stamps i wiele innych kosztow.Nie wolno zapominac o gangach. Kto utrzymuje wiezniow? a tych nie brak. To sa olbrzymie koszty podatnika

      Reply this comment
    • greg
      greg 26 stycznia, 2017, 08:26

      pol swiata boryka sie z nizem demograficznym wiec to chyba dobrze ze w stanach rodza sie dzieci ktore przez wiekszosc swojega zycia beda pracowac na ten kraj a moze i na twoja emeryture .

      Reply this comment
    • cesio
      cesio 27 stycznia, 2017, 09:21

      No tak ale mur sprawc ma zeby nielegalni nie przychodzili, czy moze sie myle?
      Nie bedzie nielegalnych nie bedze mial kto tych pieniedzy wysylac..
      Ci co sa legalnie przewaznie sa tutaj z rodzinami albo w krotkim czasie te rodziny tak czy inaczej tutaj dotra, wiec komu beda wysylac?
      A my legalni nie wykorzystujemy systemu? Rozliczamy sie tak jak powinnismy? Tysiace Polakow korzysta z roznych darmowych swiadczen ktorych w swietle prawa nie powinno sie im nalezec.
      No tak zapomnialem, ze co niedziela lecimy do kosciola damy ksiedzu lapowke i to co robimy i mowimy na drugiego blizniego jest nam wybaczone.
      Jestem pewien Marcinku ze sa prace ktora wykonuja Meksykanie w przewazajacej czesci nielegalni napewno ty jako urodzony Amerykanin nie bedziesz tego robil, za te pieniadze.
      Pozdrawiam

      Reply this comment
  10. andy
    andy 25 stycznia, 2017, 21:21

    ludzie wyluzujcie I przestancie jeden na drugiego plus wiekszosc nie pamieta juz jak wyrobili papiery a teraz udaja swietych

    Reply this comment
  11. JJ
    JJ 25 stycznia, 2017, 22:35

    Tylko kretyn moze porownywac kapitaliste Trumpa do bolszewika Kaczynskiego. To ze maja jasno okreslone poglady nie oznacza ze ich poglady sa zbiezne.

    Reply this comment
  12. Yankes
    Yankes 26 stycznia, 2017, 10:57

    ” Dzisiaj ludzie zyja w sarkofagach ciala. Nic nie slysza ani nie widza.Ziemia i Prawo sa zepsute”

    Reply this comment
  13. be
    be 26 stycznia, 2017, 14:56

    Rada miasta Chicago zaglosowala, ze Chicago pozostaje miastem azylowym. Jesli komus to sie nie podoba, to niech sie wyprowadzi. Stany sa otwarte wzdluz i wszerz. Mur sobie moze Trump budowac, ale niech nie zapomina o tych wszystkich podziemnych tunelach!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*