De Blasio: sprawcą pożaru na Bronksie dziecko bawiące się kuchenką

Strażacy po zakończonej akcji na Bronksie fot. ALBA VIGARAY/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Zdaniem śledczych pożar w budynku mieszkalnym na Bronksie, w którym zginęło 12 osób, został wywołany przez dziecko bawiące się kuchenką – poinformował w piątek burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio, który wcześniej zjawił się na miejscu tragedii.

Cztery z kilkunastu rannych osób pozostają w stanie krytycznym – dodał polityk Partii Demokratycznej w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną WNYC.

Według nowojorskiej straży pożarnej wśród ofiar śmiertelnych jest czworo dzieci, w tym trzy dziewczynki w wieku od roku do 7 lat oraz chłopiec, którego wieku nie podano.

Pożar wybuchł w czwartek wieczorem w pięciopiętrowym bloku mieszkalnym. Ogień pojawił się najpierw na parterze budynku, po czym w ciągu kilku minut rozprzestrzenił się na wszystkie pozostałe kondygnacje.

Jak pisze agencja AP, część mieszkańców zdołała uciec z płonącego budynku po schodach pożarowych, ale ogień rozprzestrzeniał się tak szybko, że nie wszystkim udało się wydostać na czas.

W 2007 r. na Bronksie, położonym na północy Nowego Jorku, w pożarze zginęło dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*