Daniel Craig, filmowy Bond, dostał od ONZ „licencję na ratowanie”

Daniel Craig (z lewej) fot.Justin Lane/EPA

Daniel Craig (z lewej) fot.Justin Lane/EPA

Brytyjski aktor Daniel Craig, odtwórca głównej roli w filmach o Jamesie Bondzie, został pierwszym w ONZ rzecznikiem ds. eliminacji min i zagrożeń związanych z eksplozją materiałów wybuchowych. Będzie wspierał w ten sposób służby ONZ ds. likwidacji min (UNMAS).

Aktor przyjął tę funkcję w siedzibie ONZ w Nowym Jorku we wtorek czasu lokalnego. „Miał pan licencję na zabijanie, a teraz daję panu licencję na ratowanie” – powiedział nominując Craiga sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

Zadaniem Craiga będzie wspieranie kampanii na rzecz likwidacji min i podnoszenie świadomości na rzecz działań UNMAS. Będzie pełnił tę rolę przez trzy lata.

Podczas ceremonii aktor powiedział, że z pokorą przyjmuje możliwość pracy razem z osobami, które „ryzykują codziennie życiem po to, by pomóc zwykłym ludziom wieść normalne życie”.

Jak przypomina w środę „Guardian”, kilka gwiazd filmowych wspiera ONZ w jej działaniach. Angelina Jolie jest specjalną wysłanniczką Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Leonardo DiCaprio otrzymał funkcję posłańca na rzecz pokoju, a Emma Watson jest ambasadorką dobrej woli w organizacji ONZ Kobiety. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*