Czy kwalifikujesz się na tegoroczną loterię wizową?

Czy kwalifikujesz się na tegoroczną loterię wizową?

Polacy ponownie mogą wziąć udział w loterii wizowej na rok fiscalny 2015. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się we wtorek 1 października 2013 i potrwa do soboty 2 listopada 2013. W loterii mogą wziąć udział osoby przebywające w USA na legalnych wizach tymczasowych, jak również osoby mieszkające za granicą. Osoby oczekujące na otwarcie dat priorytetu na podstawie zaakceptowanych petycji imigracyjnych złożonych przez pracodawcę lub rodzinę także mogą uczestniczyć w loterii.

 fot.www.norebbo.com/

fot.www.norebbo.com/

Pomino tego, że aplikacje muszą być złożone w październiku tego roku, losowanie odbędzie się dopiero w maju 2014 r. Wylosowane osoby muszą podjąć dodatkowe kroki, aby otrzymać wizę imigracyjną: wypełnić aplikację wizową, złożyć odpowiednie dokumenty, zapłacić wymagane opłaty, zrobić badania medyczne i odbyć rozmowę z urzędnikiem konsularnym albo imigracyjnym. Żeby zakwalifikować się na loterię, aplikanci muszą mieć ukończone liceum (lub odpowiednik amerykańskiego „high school”) lub dwa lata doświadczenia w zawodzie, który wymaga przynajmniej dwóch lat praktyki lub doświadczenia.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet jeden mały błąd w wypełnieniu aplikacji może doprowadzić do dyskwalifikacji. Wymagania zdjęciowe też są bardzo specyficzne i aplikacje nie spełniające tych kryteriów zostaną odrzucone. Kancelarie adwokackie, które posiadają doświadczenie w prawie imigracyjnym, tak jak Immigration Law Associates, P.C., są w stanie najlepiej pomóc w wypełnieniu aplikacji. W dodatku, Immigration Law Associates, P.C. oferuje konsultacje z doświadczonym adwokatem imigracyjnym pozwalającą na sprawdzenie kwalifikacji na loterię wizową, przygotowanie i złożenie aplikacji wizowej włącznie ze zdjęciami oraz rozważenie wszelkich innych opcji imigracyjnych.

Kancelaria może też przygotować i złożyć aplikacje w imieniu członka rodziny lub przyjaciela za granicą. Masz więcej pytań? Odwiedź naszą stronę internetową http://immig-chicago.com lub zadzwoń pod nr. tel. 847.763.8500.

Artykuł sponsorowany

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*