„Czarny piątek” w czwartek

„Czarny piątek” w czwartek

Best Buy przyłączył się do ciągle rosnącej grupy sklepów, które będą otwarte w czwartek, Dniu Dziękczynienia (28 listopada) od godz. 18, przez całą noc z czwartku na piątek i zostaną zamknięte dopiero o godz. 22 w piątek.

Best Buy dołączył do sklepów, które otwarte będą w Święto Dziękczynienia

Best Buy dołączył do sklepów, które otwarte będą w Święto Dziękczynienia

Decyzję tę rzeczniczka sieci Best Buy, Amy von Walter tłumaczy tym, że w ubiegłym roku stało się jasne, że klienci chcą wcześniej wstać od świąteczngo stołu i robić zakupy. „Nasz tegoroczny plan jest bezpośrednim rezultatem życzeń klientów”.

Tradycyjnie w piątek po „indyku”, zwany „czarnym piątkiem,” sklepy otwierały się we wczesnych godzinach rannych. Jest to dzień największych zarobków detalistów. Licząc na kupno poszukiwanych artykułów po zniżonych cenach, klienci tłumnie walą do sklepów. Bywa, że bez względu na pogodę biwakują od rana, by nie przegapić okazji.

W tym roku Toy R US, Macy’s, J.C. Penney, Kohl’s i inne sieciowe sklepy nie czekają z „czarnym piątkiem” do piątku. Będą otwarte już w czwartek w godzinach wieczornych.  I chociaż twierdzą, że spełniają oczekiwania klienta, to w rzeczywistości liczą na ich hojność z rozpoczęciem sezonu świątecznego, kiedy to zarabiają od 20 do 40 proc. całorocznych dochodów od sprzedaży.  

(eg) 

Categories: Ameryka

Comments

  1. rychu
    rychu 13 listopada, 2013, 11:22

    „”””w ubiegłym roku stało się jasne, że klienci chcą wcześniej wstać od świąteczngo stołu i robić zakupy”””

    To handel wymusza na klientach wstawanie od swiatecznego stolu, gdyby wyprzedaz byla w czwartek od 12 w poludnie to klienci wcale nie zasiadaliby do swiatecznego stolu:)

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*