Comey: Trump moralnie nie nadaje się na prezydenta

Comey: Trump moralnie nie nadaje się na prezydenta

W telewizyjnym wywiadzie były dyrektor FBI James Comey bezpardonowo skrytykował Donalda Trumpa, nazywając go m. in. „moralnie nienadającym się na prezydenta”.

W trwającym godzinę wywiadzie wyemitowanym 15 kwietnia wieczorem James Comey odpowiadał na pytania dziennikarza ABC George’a Stephanopoulosa. Zwolniony w maju ubiegłego roku ze stanowiska szefa FBI Comey opowiedział m.in. o powodach swojej decyzji dotyczącej otwarcia śledztwa przeciwko Hillary Clinton pod koniec kampanii prezydenckiej, jak również o spotkaniu z Trumpem, w trakcie którego prezydent miał zwrócić się do niego o zawieszenie śledztwa przeciwko Michaelowi Flynnowi dot. kontaktów z Rosjanami.

James Comey, który promuje swoją książkę pt. „Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership” nie szczędził Trumpowi mocnych słów krytyki. Były dyrektor FBI powiedział m.in. że „prezydent Trump moralnie nie nadaje się na prezydenta”. Zarzucił też Trumpowi, że jest kłamcą oraz „traktuje kobiety jak kawałki mięsa”. Na pytanie, czy Trump powinien zostać usunięty z urzędu, Comey odpowiedział, że „ta decyzja powinna zostać podjęta przy urnach wyborczych”.
Od czasu zwolnienia Comeya trwa publiczny spór pomiędzy prezydentem a byłym dyrektorem FBI. Na Twitterze Donald Trump nazwał Comeya m .in. „najgorszym dyrektorem FBI wszechczasów”, „kapusiem” i „oślizgłą gnidą”. Nazajutrz po telewizyjnym wywiadzie dla ABC Trump zarzucił Comeyowi, że popełnił „wiele przestępstw”.
(gd)

Na zdjęciu: James Comey
fot.JIM LO SCALZO/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 16 kwietnia, 2018, 21:32

  Kolejny hipokryta i nieudacznik, który nienawidzi Trumpa, ale usiłuje zarobić na nim pieniądze. I taki człowiek był szefem FBI.

  Reply this comment
  • Igor
   Igor 17 kwietnia, 2018, 08:08

   Powiedział to co wszyscy wiedzą, trump jako prezydent to wstyd dla Ameryki, skutki jego rządów są katastrofalne i nawet popierający go white trash to odczują

   Reply this comment
 2. kicia
  kicia 17 kwietnia, 2018, 08:27

  potrzeba ciezkiego sprzetu, by wyczyscic bagno…..takie sa realia!

  Reply this comment
  • Ezy
   Ezy 18 kwietnia, 2018, 11:07

   Kicia, masz rację! Trzeba zacząć od Trumpa i faktycznie z pomocą ciężkiego sprzętu, bo chłop upasł się na hamburgerach.

   Reply this comment
 3. Normals
  Normals 17 kwietnia, 2018, 18:18

  Comey cos pisze o moralnosci, zapomnial jak w 2015 nie chcial przeprosic Polski i Polakow za swoje slowa o Holokauscie. Gdzie wtedy bylo jego poczucie moralnosci?

  Reply this comment
 4. Stefan
  Stefan 18 kwietnia, 2018, 23:33

  Comey juz sie nie liczy Teraz na tapecie jest Cohen jak dostanie zarzuty to narobi w gacie i wszysko wyspiewa o towarzyszu Trumpie i jego mahloiach finansowych z oligarchami I to bedzie poczatek konca Poczekajcie do listopada to g sie rozleje przed wyborami

  Reply this comment
 5. Piotr
  Piotr 18 kwietnia, 2018, 23:36

  Normals i Diwron to ten sam sukienkowe dziadek Roman Jeden mozg w trzech osobach

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*