CNN: przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu była zapewne bomba

Wrak Airbusa A321 fot.Maxim Grigoriev/EPA

Wrak Airbusa A321 fot.Maxim Grigoriev/EPA

Według źródeł wywiadowczych USA katastrofę rosyjskiego samolotu w Egipcie najprawdopodobniej spowodowała bomba podłożona przez Państwo Islamskie – informuje w środę telewizja CNN, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela władz USA.

Ów przedstawiciel zastrzegł, że nie jest to formalna konkluzja dotycząca przyczyn katastrofy.

Również brytyjski rząd wyraził w środę obawę, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu, który rozbił się na Synaju, mogła być bomba. Brytyjscy eksperci udali się do Szarm el-Szejk, by ocenić środki bezpieczeństwa na tamtejszym lotnisku.

Egipskie źródła zbliżone do śledztwa powiedziały agencji Reutera, że coraz bardziej prawdopodobne jest to, iż na pokładzie rosyjskiej maszyny doszło do eksplozji, choć na razie nie jest jasne, o jakim charakterze – czy powodem wybuchu było paliwo czy bomba.

W katastrofie Airbusa A321 rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, do której doszło w sobotę na Synaju, zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*