CNN: FBI udostępni niektóre materiały dot. afery mailowej Clinton

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

FBI udostępni mediom, które o to zabiegały, wybrane fragmenty rozmów z Hillary Clinton pochodzące ze śledztwa w sprawie używania przez nią prywatnej skrzynki mailowej i serwera do celów służbowych, gdy była sekretarzem stanu USA – poinformował we wtorek CNN.

Powołując się na anonimowe źródła CNN podaje też, że FBI (Federalne Biuro Śledcze) nie ujawni dokumentacji z rozmów ze współpracownikami Clinton, jakie przeprowadzono w ramach dochodzenia, ani też nie udostępni innych materiałów w tej sprawie.

Na początku lipca dyrektor FBI James Comey ogłosił zakończenie śledztwa dotyczącego prywatnej skrzynki mailowej obecnej kandydatki Demokratów na prezydenta. Biuro nie zaleciło wówczas ścigania Clinton przez wymiar sprawiedliwości. Zdaniem FBI nie ma żadnego dowodu na to, że Clinton albo jej współpracownicy zamierzali złamać prawo.

FBI prowadziła przez rok dochodzenie, czy używanie przez Clinton prywatnej skrzynki i serwera do celów służbowych w czasie, gdy była sekretarzem stanu (2009-2013), naraziło na szwank tajemnice państwowe. Clinton przyznała w kampanii, że to co robiła było błędem, i za niego przeprosiła. Podkreślała też, że nie złamała prawa.

Jednak później wewnętrzne rządowe dochodzenie ujawniło, że wiele wysłanych przez nią maili zawierało poufne informacje. Z ogólnej liczby 30 tys. maili, jakie Clinton przekazała w następstwie skandalu do dyspozycji Departamentu Stanu, około dwóch tysięcy zaklasyfikowano po fakcie jako poufne, 65 jako tajne, a 22 jako ściśle tajne.

Opublikowany w maju niezależny wewnętrzny audyt Departamentu Stanu USA wykazał, że Clinton naruszyła zasady, używając w celach służbowych prywatnej skrzynki mailowej i prywatnego serwera, gdy była szefową dyplomacji. (PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. wojtek
  wojtek 30 sierpnia, 2016, 18:56

  Ktos inmy na jej miejscu juz by siedzial ale zydowka jest nietykalna !

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 30 sierpnia, 2016, 20:56

   Sorry wojtek,
   Ale Clinton nie jest zydowka.
   Wiem, trudno to zrozumiec, ale taka jest niestety prawda.

   Reply this comment
 2. Hilary2016
  Hilary2016 30 sierpnia, 2016, 19:13

  Ilez mozna maglowac w kolo ten Sam temat Na Fox News to wiadomosc dnia od roku Republikanie znajdzcie cos nowego bo tego juz nikt nie slucha Mysle ze bardziej interesujace kwestie to podatki trumpa I ukryte w nich powiazania z Putinem i przelewy z jego firm na Caymany tam jest ukryte bomba ktora wybuchnie tak na miesiac przed wyborami

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*