Clinton w przyszłym tygodniu spotka się z prezydentem Ukrainy

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

Hillary Clinton fot.Cristobal Herrera/EPA

Kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta USA Hillary Clinton w przyszłym tygodniu podczas Zgromadzenia Ogólnego NZ spotka się m.in. z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim i prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko – ogłosił w środę jej sztab wyborczy.

Jak pisze agencja AP, do spotkań dojdzie w czasie, gdy Clinton próbuje przedstawić swego republikańskiego rywala Donalda Trumpa jako nieprzygotowanego i niezdolnego do prezydentury.

Jej sztab podkreśla też związki nowojorskiego miliardera z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, co jest wyjątkowo ważną kwestią dla Ukrainy.

Clinton spędza środę w swojej posiadłości na przedmieściach Nowego Jorku, gdzie – jak podaje AP – leczy zapalenie płuc. W niedzielę zasłabła podczas uroczystości upamiętnienia 15. rocznicy ataku terrorystycznego na USA 11 września 2001 roku. Telewizja pokazała, jak Clinton z trudem wsiada do samochodu, podtrzymywana przez asystentów. Kilka godzin potem jej sztab wyborczy ujawnił, że w piątek zdiagnozowano u niej zapalenie płuc i zaordynowano antybiotyki.

Clinton ma w czwartek wznowić kampanię przed listopadowymi wyborami prezydenckimi.(PAP)

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*