Clinton: Trump nie powinien mieć dostępu do kodów nuklearnych

Hillary Clinton fot.Peter Foley/EPA

Hillary Clinton fot.Peter Foley/EPA

Hillary Clinton, ubiegająca się o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA, powiedziała w czwartek, że jej rywal, Republikanin Donald Trump nigdy nie powinien uzyskać dostępu do kodów nuklearnych, a wybranie go na prezydenta byłoby „historycznym błędem”.

Clinton, która wygłosiła w San Diego przemówienie na temat bezpieczeństwa narodowego, powiedziała też, że człowiek nieracjonalny i nieprzygotowany do takich zadań nie może być zwierzchnikiem sił zbrojnych USA.

„Myślę, że osoba, którą otrzyma nominację Republikanów, nie jest odpowiednia do sprawowania urzędu prezydenta” – powiedziała Clinton.

Dodała, że następny prezydent Stanów Zjednoczonych powinien zagwarantować Amerykanom bezpieczeństwo, podtrzymując wieloletnie sojusze kraju. Odniosła się w ten sposób do wcześniejszych wypowiedzi Trumpa, który zasugerował, że USA mogą wyjść z NATO.

„Wypowiedzi Trumpa świadczą o ogromnych lukach w jego wiedzy o USA i świecie” – podkreśliła Hillary Clinton.

„Nie rozumiem też jego dziwacznych fascynacji dyktatorami. Sentyment Trumpa dla tyranów pozostawiam jednak psychologom” – dodała.

Była szefowa amerykańskiej dyplomacji ostrzegła, że „jeśli Trump wygra wybory prezydenckie, to Kreml będzie świętował”.

Donald Trump jest obecnie jedynym kandydatem ubiegającym się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

  1. sekan
    sekan 4 czerwca, 2016, 09:39

    Ma absolutną rację. Ten człowiek posiada kompleks Meksyku, Chin i Arabów. W moim przekonaniu jest rasistą. To ogromna pomyłka partii republikańskiej wystawiając takiego kandydata. Brak doświadczenia w polityce zagranicznej, obycia i kultury osobistej. Tragizm, tragizm i jeszcze raz tragizm.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*