Clinton: Trump nie ma kompetencji, by być prezydentem USA

Hillary Clinton z wizytą w Park Ridge fot.Piotr Serocki

Hillary Clinton z wizytą w Park Ridge fot.Piotr Serocki

Kandydat Republikanów Donald Trump nie ma odpowiednich kompetencji, by być prezydentem USA – oświadczyła w czwartek w telewizji CNN Hillary Clinton, która jest faworytką prawyborów wśród Demokratów. Wybory prezydenckie odbędą się w USA w listopadzie.

„Wiem, jak trudna to praca, i wiem, że (aby ją wykonywać) potrzebna jest stabilność, siła i mądrość, i doszłam do wniosku, że on (Trump) nie ma kwalifikacji, by być prezydentem” – oświadczyła Clinton, była sekretarz stanu i była pierwsza dama USA.

Trump „jest zagrożeniem dla naszego kraju, naszej demokracji, naszej gospodarki” – dodała.

Clinton powiedziała też, że jest przekonana, iż zostanie kandydatką Demokratów w wyścigu o fotel prezydenta, choć formalnie wciąż walczy o nominację w prawyborach z Berniem Sandersem. „Będę kandydatką mojej partii – zapewniła. – Właściwie to jest już fakt. Niemożliwe, bym nią nie została”.

Podkreśliła też, że oczekuje, iż Sanders spełni swoją obietnicę i „zrobi wszystko, co możliwe, by Donald Trump został pokonany”. Tłumaczyła, że po tym jak przegrała walkę o nominację Demokratów z późniejszym prezydentem Barackiem Obamą, sama przyłączyła się do niego. „Pracowałam, by pomóc i jestem pewna, że senator Sanders zrobi to samo” – powiedziała.

Choć Sanders we wtorek wygrał prawybory Demokratów w stanie Oregon i uzyskał dość dobry wynik w Kentucky, nie zmienia to zasadniczo sytuacji Clinton, która może być prawie pewna nominacji – ocenia AFP. Z kolei Trump po rezygnacji z walki w prawyborach wszystkich swoich rywali jest jedynym kandydatem w głosowaniu Republikanów.

Najnowsze sondaże wskazują, że Trump w wyścigu do Białego Domu niemal zrównał się pod względem poparcia z Clinton. Była sekretarz stanu może liczyć na poparcie 41 proc. prawdopodobnych wyborców, zaś faworyt Republikanów – na 40 proc. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka, Wybory 2016

Comments

 1. roman
  roman 20 maja, 2016, 17:42

  Rzeczywiscie. Hilary jest „superwoman” i najbardziej „kompetentna” osoba do bycia prezydentem. Ale ekonomia bedzie zajmowal sie Bill, bo ona sie nie zna. Bill wezmie pewnie do pomocy N.Gingrich.

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 20 maja, 2016, 18:18

   Znowu blad dziadku romanie,
   Clinton nigdy nie bedzie sie pytac o zdanie rozwiedzionego pacana, ty jednak stracisz kilka procent z emeryturki, jesli tak sie stanie, LOL

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*