Cheney przyjaźnie o Tea Party

Cheney przyjaźnie o Tea Party

Zaproszony do studia NBC w związku z najnowszą książką pt. Heart, były wiceprezydent Dick Cheney nieustannie korzystał z okazji, by zareklamować swoją córkę Liz jako kandydatkę do Senatu z Wyoming na miejsce senatora Mike’a Enziego.

Dick Cheney fot. U.S. Air Force

Dick Cheney fot. U.S. Air Force

Jako kongresman Cheney uchodził za umiarkowanego polityka. Obecnie zdaje się trzymać z Tea Party. W każdym razie nie krytykuje ulubieńca “herbaciarzy” senatora Teda Cruza, ani ruchu, który wyniósł go do wyższej izby Kongresu. Nie godzi się również z opinią, że w Partii Republikańskiej nastąpiły podziały. Tea Party uważa za “nową falę” w polityce.

Zapytany o posunięcia Cruza, które doprowadziły do częściowego zamknięcia pracy rządu i naraziły państwo na straty, Cheney zauważył, że senator z Teksasu reprezentuje sposób myślenia wielu ludzi, po czym bez powiązania i powodu zaczął mówić o swojej córce, sugerując subtelnie, że Liz również jest politykiem krytycznie nastawionym do waszyngtońskiego establishmentu, kobietą ulepioną z tej samej gliny, co Cruz. “Moja córka ubiega się o miejsce w Senacie, kierowana troską o to, że system upada, Waszyngton nie daje sobie rady i potrzebuje nowych i młodszych liderów”. Był to strzał wymierzony w 69-letniego Enziego, który ubiega o czwartą kadencję w Senacie.

Wiceprezydent nigdy nie wahał się przed krytykowaniem popularnych członków swej partii. W ubiegłym roku powiedział, że senator McCain popełnił pomyłkę wybierając w 2008 roku na swą partnerkę wyborczą gubernator Alaski Sarah Palin. Wtedy też doszło do publicznej niezgody między ojcem a córką, ponieważ Liz Cheney popierała kandydaturę Palin na wiceprezydenta. Teraz cała rodzina śpiewa tę samą piosenkę. Dlaczego? Liz Cheney liczy na poparcie Tea Party w wyborach przeciw senatorowi Enziemu.

72-letni Cheney twierdzi, że z racji wieku trzyma się z dala od polityki. Nikt w to nie wierzy, gdyż mimo ciężkiej choroby serca aż nadto często zabiera głos w sprawach dotyczących polityki. Gdyby nie choroba, na pewno byłby częstym gościem, a może nawet pracownikiem kablowej telewizji Fox News.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*