Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną czwarty dzień z rzędu, zawężając różnicę do ropy Brent. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, drożeje o 44 centy do 108,49 USD. 

fot. Guillaume Horcajuelo/PAP/EPA

fot. Guillaume Horcajuelo/PAP/EPA

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie rośnie o 44 centy do 108,51 USD za baryłkę.

Analitycy wskazują na zmniejszenie się różnicy w cenie amerykańskiego i europejskiego benchmarku. Na zamknięciu ostatniej sesji spread między baryłką ropy WTI a Brent skurczył się do 11 centów z 20 centów 19 lipca i z 23,44 dolarów w lutym, co wskazuje, że popyt w USA jest znacznie silniejszy niż w Azji i Europie.

“Na rynku panują obawy o możliwość redukcji przez Fed programu stymulacyjnego dla gospodarki, jednak w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy ustalenie się konsensusu wśród inwestorów. Wzrost cen WTI powyżej 110 -115 dolarów wymagałby nowych, istotnych i frapujących wiadomości” – ocenił Ric Spooner, z CMC Markets w Sydney.

(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*