CENTCOM potwierdza, że doszło do ataku hakerskiego

CENTCOM potwierdza, że doszło do ataku hakerskiego

Przedstawiciel Pentagonu potwierdził w poniedziałek, że hakerzy zaatakowali konto Centralnego Dowództwa Wojsk USA (CENTCOM) na Twitterze i na YouTubie. Profile te zostały już zawieszone.
Wcześniej przedstawiciel Pentagonu powiedział, że CENTCOM podejmuje odpowiednie kroki w związku z atakiem piratów internetowych, którzy sympatyzują z dżihadystami z Państwa Islamskiego.

Opublikowali oni m.in. domniemane dane wywiadowcze dotyczące chińskich pozycji wojskowych, a także adresy niektórych wojskowych.(PAP)

fot.Jens Buettner/PAP/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: atak, centcom, hakerzy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*