Castro, szef Departamentu Budownictwa USA, wygłosił po hiszpańsku mowę Obamy

 Castro, szef Departamentu Budownictwa USA, wygłosił po hiszpańsku mowę Obamy

Sekretarz Departamentu Budownictwa Mieszkaniowego i Urbanizacji USA, pochodzący z Meksyku Julian Castro, miał w sobotę swe pierwsze wystąpienie w Białym Domu, tj. wygłosił hiszpańskojęzyczną wersję tradycyjnego sobotniego przemówienia prezydenta Baracka Obamy.

Co tydzień sobotnie przemówienie radiowe prezydenta nagrywa się w Białym Domu również po hiszpańsku, w języku którym posługuje się w domu ponad 13 proc. Amerykanów. Tym razem do wygłoszenia hiszpańskiej wersji przemówienia zaproszono Castro.

Został on powołany do rządu Obamy w ubiegłym roku, jednak pojawił się na arenie politycznej już przed dwoma laty: jako pierwszy Latynos dokonał wówczas otwarcia Krajowej Konwencji Partii Demokratycznej.

Odtąd spekuluje się w Stanach Zjednoczonych, że może aspirować w 2016 r. do stanowiska wiceprezydenta przy Hillary Clinton mającej największe szanse jako prawdopodobna kandydatka Demokratów do prezydentury.(PAP)

Na zdjęciu: Julian Castro (z lewej) fot.Andrew Harrer/Pool/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*