Były szef CIA przyznał się do zaniedbań ws. poufnych informacji

Były szef CIA przyznał się do zaniedbań ws. poufnych informacji

Były dyrektor CIA, emerytowany generał David Petraeus, który zmuszony był podać się do dymisji w 2012 roku po ujawnieniu jego romansu, przyznał się do stawianego mu zarzutu zaniedbań dotyczących informacji poufnych – podał we wtorek resort sprawiedliwości USA.

Związek Petraeusa z autorką jego biografii Paulą Broadwell doprowadził nie tylko do dymisji emerytowanego generała i dowódcy wojsk amerykańskich w Afganistanie i Iraku, ale też do oskarżeń o publiczne ujawnienie tajemnic państwowych.

Ministerstwo sprawiedliwości USA poinformowało, że prawnicy Petraeusa złożyli we wtorek w sądzie okręgowym w Charlotte (stan Karolina Północna) dokument zawierający jego przyznanie się do winy polegającej na „usunięciu i przetrzymywaniu tajnych informacji”.

Oskarżyciele federalni prowadzili dochodzenie, by ustalić, czy Petraeus udostępniał poufne materiały Pauli Broadwell; policja informowała wcześniej, że takie informacje znaleziono w komputerze byłej kochanki Petraeusa oraz w jej mieszkaniu.

AP przypomina, że skandal związany z romansem byłego szefa CIA złamał karierę człowieka, którego uważano za potencjalnego kandydata na prezydenta USA. (PAP)

Na zdjęciu: David Petraeus fot.Michael Reynolds/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*