Były prezydent USA Jimmy Carter przeszedł operację biodra

Były prezydent USA Jimmy Carter przeszedł operację biodra

Były prezydent USA Jimmy Carter przeszedł w poniedziałek operację biodra, które złamał wychodząc ze swojego domu na polowanie na indyki – poinformowała organizacja nonprofit Carter Center. Według komunikatu zabieg przebiegł pomyślnie.

94-letni Carter doznał złamania, gdy wychodził ze swojego domu w Plains w stanie Georgia. Natychmiast został przewieziony do oddalonej o 16 km kliniki w Americus, gdzie towarzyszyła mu jego żona – 91-letnia Rosalynn.

„Prezydent Carter powiedział, że jego głównym zmartwieniem jest to, iż sezon na indyki kończy się w tym tygodniu, a on nie osiągnął swojego limitu – brzmi komunikat – Ma nadzieję, że władze Georgii pozwolą mu przełożyć niewykorzystany limit na przyszły rok”.

Carter był gubernatorem Georgii w latach 1971 – 1975 roku, następnie w 1976 roku został 39. prezydentem USA, a cztery lata później w wyborach został pokonany przez Ronalda Reagana. w 2002 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za działalność na rzecz rozwiązywania konfliktów międzynarodowych i propagowanie demokracji oraz praw człowieka.

W 2015 roku poinformował, że wykryto u niego nowotwór wątroby. (PAP)

fot.Erik S Lesser/EPA/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*