Były prezydent George W. Bush odkrył w sobie talent malarski

Były prezydent George W. Bush odkrył w sobie talent malarski

George W. Bush, który po przejściu na emeryturę poświęcił się hobbystycznie malarstwu, chętnie maluje światowych przywódców. Ponad 20 portretów pędzla byłego prezydenta USA znalazło się na wystawie w rodzinnym muzeum w Dallas w stanie Teksas. Ekspozycję otwarto dla publiczności w sobotę.

George W.Bush odkrył w sobie talent malarski Larry W.Smith/ PAP/EPA

George W.Bush odkrył w sobie talent malarski   fot.Larry W.Smith/ PAP/EPA

Na wystawie są portery m.in. Władimira Putina, Tony’ego Blaira, Angeli Merkel, Nicolasa Sarkozy’ego i Silvio Berlusconiego.

Już w ubiegłym roku w mediach pojawiły się wykradzione przez hakerów zdjęcia niektórych obrazów Busha, m.in. przedstawiające jego samego w kąpieli. Bush malował także kwiaty, pejzaże i swego psa.

W wywiadzie dla telewizji NBC, George W. Bush zdradził, że podjął się także próby uwiecznienia na portrecie swej żony, ale – jak przyznał – nic dobrego z tego nie wyszło. „Dostałem nauczkę, że nie należy malować własnej żony” – powiedział były prezydent.

67-letni Bush przyznał, że do zajęcia się hobbystycznie malarstwem zainspirował go Winston Churchill, który za pędzel chwycił w podeszłym wieku, po zakończeniu kariery politycznej.

(PAP)

 

 

Categories: Ameryka

Comments

  1. cyran
    cyran 6 kwietnia, 2014, 09:53

    Moze to co malowal do tej pory nie nadaje sie do publikacji?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*