Bush i Obama wręczyli nagrody za pracę społeczną

Ponad 230 mln posiłków dla głodnych dzieci

Były prezydent George H.W. Bush w towarzystwie swojej żony Barbary, syna Neila i dalszej rodziny przybył w poniedziałek do Białego Domu na uroczystość związaną z wręczeniem 5-tysięcznej „Daily Point of Light Award”, nagrody honorującej pracę wolontariuszy. Nagroda została ustanowiona za prezydentury Busha seniora. Wyróżnienie otrzymali twórcy programu Outreach, Floyd Hammer i Kathy Hamilton.

George H. W. Bush fot. U.S. Federal Government

George H. W. Bush fot. U.S. Federal Government

Podczas uroczystości prezydent Obama ogłosił powstanie federalnej grupy zadaniowej, która wyjdzie z pomysłami dotyczącymi współpracy między sektorem prywatnym i publicznym w zakresie państwowych priorytetów.

Rok temu Corporation for National and Community Service (korporacja na rzecz usług dla kraju i społeczeństwa), sponsor AmeriCorps, podjęła współpracę z Federalną Agencją Zarządzania Kryzysowego (FEMA) i Departamentem Edukacji. W tym roku School Turnaround wyśle 650 ochotników do szkół o słabych wynikach nauczania. Będą pomagać w podniesieniu poziomu, zwiększeniu obecności uczniów w szkole, przygotowaniu młodzieży do nauki w szkołach pomaturalnych lub przygotowywać do zawodu.

George H. W. Bush ustanowił Daily Point of Light Award w 1990 roku. W czasie swojej kadencji w latach 1989 – 1993 wręczył tysiąc nagród.

Poprzez biura rozmieszczone w całym kraju oraz bliskie stosunki z grupami non-profit i korporacjami organizacja Point of Light zachęca miliony ludzi do pracy społecznej i wyróżnia tych, którzy ponoszą zasługi na tym polu. W tym roku nagrodę przyznano Floydowi Hammerowi i Kathy Hamilton, właścicielom farmy w Union w stanie Iowa, którzy stworzyli grupę non-profit Outreach dostarczającą żywność dla głodnych dzieci w 15 państwach i w USA.

Na pomysł niesienia pomocy dzieciom nagrodzeni wpadli w czasie wizyty w Tanzanii, gdzie odwiedzili misję ochotników remontujących klinikę dla chorych na AIDS. Tam spotkali dzieci umierające z głodu. Program Hammera i Hamilton polega na pracy tysięcy wolontariuszy, którzy zgromadzili i zajęli się dystrybucją 232 milionów paczek żywnościowych.

Nagrodę Daily Point of Light Hammer i Hamilton przyjęli z rąk obu prezydentów. Barack Obama wysoko ceni pracę wolontariuszy. W 2009 roku podpisał ustawę, która zakłada zwiększenie AmeriCorp z 75 tys. osób do 250 tys. w 2017 roku. Uważa, że praca społeczna ćwiczy charakter i pozwola zrozumieć sytuację ludzi o minimalnych środkach do życia. Sam wraz z rodziną dwa razy w roku pracuje w kuchni wydającej darmowe posiłki.

(HP – eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*