Breitbart News: ostra konserwatywna krytyka mainstreamowych mediów

fot.Erik S. Lesser/EPA

Portal Breitbart News pisze, że choć wpływ mainstreamowych mediów, które myliły się w swoich prognozach wydarzeń politycznych w roku 2016, słabnie, to stają się one coraz bardziej wojownicze oraz promują przemoc i cenzurę.

Według Breitbart News media te udowodniły, jak bardzo są oderwane od rzeczywistości i przeciętnego zjadacza chleba. Jednak tym, co przeraża w tych mediach najbardziej, jest desperacka i niebezpieczna reakcja na utratę możliwości wywierania wpływu na opinię publiczną, a w konsekwencji na wyniki wyborów. Reakcja ta pozostaje jednak przemilczana – pisze Breitbart.

John Nolte, 25-letni, klasycznie konserwatywny obserwator sceny politycznej i mediów, zauważa w artykule, że nigdy wcześniej nie widział takiej propagandy w mediach w USA jak ta, która została uruchomiona przez media mainstreamowe, by nie dopuścić do wygrania wyborów prezydenckich przez kandydata Republikanów Donalda Trumpa.

Autor wskazuje, że należy pamiętać, iż amerykańskie media nie są niczym więcej niż komunikacyjną odnogą Partii Demokratycznej. A patrząc na wszystko, co one robią – publikowanie kłamstw, fake newsów, skupianie się na nic nieznaczących pseudoaferach, np. dotyczących butów Melanii Trump podczas wizyty w stanie Teksas, niszczenie oponentów politycznych i ich życia prywatnego – to jest to jedyne wytłumaczenie, które ma sens.

Nolte uważa, że media są działającą pełną parą lewicową machiną pod przywództwem m.in. Jake’a Tappera (CNN), George’a Stephanopolousa (ABC News) i Chucka Todda (NBC), którzy są byłymi współpracownikami Demokratów. Zauważa też, że z historycznego punktu widzenia lewicowe reżimy (Stalin, Hitler, Mao, Chavez, Castro), których wpływy słabną, a pomysły są udowodnionymi porażkami, nie mają innego wyjścia, niż zwrócić się w kierunku przemocy i cenzury, co można aktualnie zaobserwować w USA.

Autor zgadza się z komentatorem politycznym Rushem Limbaugh, który uważa, że Partia Demokratyczna poległa, struktury partii przeżarte są niekompetencją, a liderzy Chuck Schumer i Nancy Pelosi praktycznie są nieobecni.

W tej sytuacji media mainstreamowe robią wszystko, by odzyskać dla Demokratów wpływ na opinię publiczną. Kampania medialna, która ma na celu ocenzurowanie bądź wyciszenie prawicy, prowadzona jest głównie w kampusach uniwersyteckich oraz w internecie. Używa się do tego celu „nieskończenie rozszerzanych” definicji „mowy nienawiści” oraz „alternatywnej prawicy”.

Chowając się za absurdalnie rozszerzoną definicją mowy nienawiści czy fake newsami, korporacje takie jak Google, Facebook czy Twitter, reklamodawcy oraz właściciele serwerów wpisują konserwatystów na tzw. czarne listy, odmawiając świadczenia im usług i tym samym nie zezwalają na propagowanie ich idei i poglądów – pisze Breitbart.

Nolte zauważa, że obecnie praktycznie każda konserwatywna opinia na temat aborcji, homoseksualizmu, ochrony granic, imigracji czy terroryzmu jest uważana przez tzw. establishment za mowę nienawiści, a osoby, które takie opinie wyrażają, są automatycznie członkami tzw. alternatywnej prawicy.

Przemoc pojawia się natomiast ze strony „personalnej armii” – lewicowych terrorystów Antify (Anti-Fascist Action) – czytamy. Antifa rozprzestrzenia się po USA, by przemocą uciszyć to, czego nie chce słyszeć lewica. Ponad połowa bójek czy aktów przemocy Antify w ciągu ostatnich dwóch lat była skierowana przeciw zwykłym zwolennikom Trumpa czy Republikanom. Media mainstreamowe ignorują działania Antify bądź je bagatelizują – pisze portal.

Na zakończenie tekstu autor pyta, dlaczego media tak desperacko starają się odebrać Amerykanom prawa gwarantowane drugą poprawką do konstytucji, czyli prawo do posiadania broni palnej.

Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Anonim
  Anonim 6 września, 2017, 11:44

  Dziękuje DZ za artykuł. Jest nadzieja!!!

  Reply this comment
 2. Aga
  Aga 6 września, 2017, 11:56

  Boze…..wreszcie ktos to glosno powiedzial….
  CNN…..to jest Banda idiotow ktokolwiek ich oglada jest (musi byc)diota…sorry tak prawda….

  Reply this comment
 3. Dawid
  Dawid 6 września, 2017, 16:57

  Demokraci to mniej niz ZERO!!

  Reply this comment
 4. Daca recipient medical doctor
  Daca recipient medical doctor 6 września, 2017, 21:28

  Aga Anonim Dawid to ta sama osoba jak rowniez Jacek A tak naprawde to dziadek Roman zwany Norwidem od tylu

  Reply this comment
 5. Pit
  Pit 7 września, 2017, 07:06

  Dziennik Zwiazkowy przedrokowuje breitbert jak nisko upadli dziennikarze z DZ Stajecie sie rozsiewaczami rasizmu i nienawisci

  Reply this comment
 6. Ezy
  Ezy 7 września, 2017, 09:00

  Pięknie, lepszej reklamy ultraprawicy Dziennik Związkowy nie mógł zrobić. Biali suprematyści powinni wam podziękować. Czekam tylko kiedy zaczniecie drukować artykuły z Infowar. A przy okazji oprócz Fox News radzę oglądać CNN i MSNBC, by stworzyć sobie prawdziwy obraz wydarzeń.

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 7 września, 2017, 14:21

   Rzeczywiście. CNN i MSNBC prezentują prawdziwy obraz wydarzeń. Propaganda komuno-faszystowska to prawdziwy obraz wydarzeń wg części polonijnych „elit”. Ludzie ograniczeni i o poglądach zbliżonych do BLM czy też im podobni mogą to uznać za prawdę.

   Reply this comment
 7. Anonim
  Anonim 7 września, 2017, 09:57

  Ezy a czy wiesz co to jest profesjonalne dziennikarstwo. Ani CNN, ani MSNBS, ani też FOX, nie spełniaja tych kryteriów. Szczerze, jeżeli DZ jest liberalno-lewicowy (w co po tym artykule watpię) to przestaję go czytać. To czego oczekuję od mediów to suche fakty, prawdziwe informacje bez jakiejkolwiek analizy. Mam swój rozum i potrafię sam wyciągać wnioski i analizować fakty. Oczywiście jeżeli artykuł zawiera analizę dokonaną przez autora to oczekuję nagłówka: „…i komentarz (anazliza) tej wiadomości…”. Nie oczekuję od dziennikarzy personalnej neutralności poglądowej, ale podając informacje należy wyłączyc swoje opinie. Chętnie przeczytam kolejny artykuł podobnej treści. Szacun!

  Reply this comment
 8. Igor
  Igor 7 września, 2017, 10:11

  Tak znowu ta wstrętna lewica jest winna wszystkiemu, co innego prawicowi republikanie, oni zawsze prawdą w oczy. Bzdury! Wszyscy manipulują, republikanie zaś szczególnie, patrz Trump i jego banda

  Reply this comment
 9. ......
  ...... 7 września, 2017, 10:21

  Jesli ktos uwaza ze CNN albo NBC mowia prawde to czas sie leczyc

  Reply this comment
 10. Normals
  Normals 7 września, 2017, 15:55

  Absolutnie nie jestem fanem Trumpa, wrecz przeciwnie ale nalezy mu oddac, ze takiej nagonki medialnej na kandydata na prezydenta a potem juz na prezydenta USA nie byo jeszcze chyba nigdy w historii USA. Mainstreamowe media przypuscily na niego histeryczny wrecz atak , co spowodowalo fale protestow na ulicach, ktore doprowadzily do podzielenia spoleczenstwa jak nigdy dotad. Poziom merytoryczny infornacji podawanych przez stacje takie jak CNN najlepiej pokazuje sytuacja z ustawionym protestem muzulmanow po zamachu w Londynie. To, ze osoby o prawicowych pogladach maja teraz pod gorke wiem doskonale po tym jak przeczytalem jak szykanowana jest prawicowa publicystka Pamella Geller, ktora obnaza oblicza islamu, pokazuje zagrozenia czy tez proby tuszowania przestepstw popelnianych przez muzulmanow na amerykanach i nie tylko.Jej utrudniaja dzialnosc blokujac co chwile albo konto na facebook, albo kanal Youtube a ostatnio posuneli sie do tego ze zamkneli jej konto paypal, sluzace do przelewania srodkow i platnosci za zakupy uzasadniajac to tym, ze nie odpowiada im profil dzialalnosci pani Geller. Tak wyglada w praktyce wolnosc slowa w USA, wolnosc tak ale dla swoich innym knebluje sie usta innymi sposobami, teraz chyba wszyscy zrozumieja dlaczego USA w rankingu wolnosci mediow znajduje sie dopiero w pierwszej 40-stce na swiecie. *https://www.youtube.com/watch?v=rSzYc_gSx44

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*