Czy Bradley ma szansę zostać Chelsea?

Czy Bradley ma szansę zostać Chelsea?

Skazany na 35 lat więzienia za przekazanie tajnych dokumentów demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks 25-letni Bradley Manning w oświadczeniu dla telewizji NBC powiedział, że czuje się i chce żyć jak kobieta.

Zdjęcie zrobione przez Bradley Manninga w 2010 roku iw ysłane do przełożonego w wojsku

Zdjęcie zrobione przez Bradley Manninga w 2010 roku iw ysłane do przełożonego w wojsku

„Teraz, kiedy przechodzę w kolejną fazę mego życia, chcę by wszyscy wiedzieli kim  naprawdę jestem. Nazywam się Chelsea Manning. Jestem kobietą. Biorąc pod uwagę, że tak się czuję od dzieciństwa, chcę rozpocząć hormonalną terapię, tak szybko, jak to możliwe. Żądam, by od dziś zwracając się do mnie, używano imienia Chelsea” −  oświadczenie to odczytano w porannym programie „Today”. W tym samym programie adwokat Manninga David Coombs wyraził nadzieję, że jego klient zostanie ułaskawiony przez prezydenta Obamę.

Jeśli życzenie Manninga zostanie spełnione, to nie będzie to pierwsza tego typu kuracja i następująca po niej operacja zmiany płci, jaka zostanie przeprowadzona w więzieniu na koszt podatnika.

Nie ma jednak pewności, czy zgodzą się na to władze wojskowe, choć w ostatnich tygodniach wykazały wyjątkową tolerancję wobec płciowych problemów żołnierzy, godząc się na przyznanie homomałżeństwom takich samych świadczeń, jak związkom heteroseksualnym.

Manning będzie odsiadywał karę w wojskowym więzieniu w Fort Leavenworth w Kansas.

(eg)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*