Blisko 400 migrantów zmarło w 2018 podczas próby przekroczenia granicy

Blisko 400 migrantów zmarło w 2018 podczas próby przekroczenia granicy

Prawie 400 migrantów zmarło podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem w 2018 roku podała organizacja “Projekt- Zaginieni Migranci”.
Na granicy meksykańsko-amerykańskiej zmarło do 21 grudnia br. 376 osób, w tym 214 mężczyzn, 20 kobiet i czworo dzieci. Do tej liczby należy dodać niezidentyfikowane szczątki 138 osób, w przypadku których nie było możliwe ustalenie ani płci ani wieku – poinformowała organizacja “Projekt- Zaginieni Migranci”.
Z ogólnej liczby 376 zmarłych, 90 osób najprawdopodobniej pochodziło z Ameryki Południowej i Karaibów, 100 osób z Ameryki Środkowej i dwie osoby z Azji. Pochodzenie pozostałych 184 nie jest znane.
Jak podało EFE, w październiku i listopadzie 2018, na granicy z Meksykiem zostało zatrzymanych 123 228 migrantów, w tym nieletni, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do tych samych miesięcy w roku 2017, gdy zatrzymano 73 992 osoby.
Minister ds. bezpieczeństwa narodowego USA Kirstjen Nielsen powiedziała, że spektakularny wzrost liczby migrantów doprowadza system do “granic wytrzymałości”.
“Przemytnicy, handlarze i ich rodzice narażają nieletnich na niebezpieczną i niebezpieczną podróż na północ” – powiedziała Nielsen i dodała, że 9 na 10 wniosków o azyl jest odrzucanych przez federalnego sędziego ds. Imigracji.
Kevin McAleenan, szef ochrony granic USA powiedział w poniedziałek, że wzrastająca liczba przybywających rodzin migrantów tworzy “bezprecedensowy kryzys”. (PAP)

Na zdjęciu: Granica w Tijuanie
fot.ALONSO ROCHIN/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

  1. Sam
    Sam 2 stycznia, 2019, 12:25

    Ktos, kto nie szanuje prawa kraju , gdzie chce sie dostac juz na poczatku, nie jest tutaj potrzebny. To sa ludzie, do ktorych nie dociera zadne argumenty.Strach pomyslec, co by robili w USA!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*