Biały Dom zapowiada nowy plan walki z propagandą Państwa Islamskiego

Kadr z propagandowego nagrania IS fot. FBI

Kadr z propagandowego nagrania IS fot. FBI

Biały Dom przyjął nowy plan walki z propagandą Państwa Islamskiego (IS) oraz innych ugrupowań terrorystycznych w kraju i za granicą, którego założenia przedstawił w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ned Price.

Resorty sprawiedliwości i bezpieczeństwa krajowego stworzą nowy zespół, który będzie miał za zadanie „zintegrowanie i zharmonizowanie” działań podejmowanych przez różne amerykańskie agencje federalne, mających zapobiegać działalności ekstremistów w USA – powiedział Price.

Departament Stanu z kolei położy większy nacisk na współpracę z partnerami Stanów Zjednoczonych w walce z propagandą organizacji terrorystycznych – dodał.

W grudniu dyrektor FBI James Comey przyznał, że Państwo Islamskie „zrewolucjonizowało” terroryzm, wykorzystując do szerzenia dżihadystycznej propagandy nowoczesne środki komunikacji, w tym media społecznościowe.

Skala propagandy i rekrutacji prowadzonej przez IS w sieci i mediach społecznościowych oraz związane z nią ryzyko radykalizacji osób mieszkających w USA stały się oczywiste dla amerykańskiej opinii publicznej po grudniowym zamachu w San Bernardino, w którym dwójka muzułmanów zabiła 14 osób. Zamachowcy mieli być inspirowani właśnie przez dżihadystów z IS. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*