Biały Dom: USA obecnie nie zamierzają rozmawiać z Koreą Północną

fot.Michael Reynolds/EPA

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa obecnie nie zamierza prowadzić rozmów z Koreą Północną, z wyjątkiem rozmów na temat uwolnienia przetrzymywanych w tym kraju amerykańskich obywateli – oświadczył Biały Dom w poniedziałek.

„Jasno komunikowaliśmy, że obecnie nie ma dobrego czasu na rozmowy” – podkreśliła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

„Jedyne rozmowy, jakie miały i mogłyby mieć miejsce, dotyczą sprowadzenia z powrotem do kraju zatrzymanych (w Korei Płn.) Amerykanów” – dodała.

W niedzielę Trump napisał na Twitterze, że powiedział sekretarzowi stanu Rexowi Tillersonowi, aby nie tracił czasu na rozmowy z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Dzień wcześniej szef amerykańskiej dyplomacji powiedział prasie, że USA utrzymują „kanały komunikacyjne” z Pjongjangiem i „sondują”, czy reżim jest zainteresowany włączeniem się w rozmowy o jego programie nuklearnym.

Po szóstej, największej z dotychczasowych północnokoreańskiej próbie nuklearnej przeprowadzonej 3 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec Pjongjangu. (PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*