Biały Dom: Obama odwiedzi w lipcu Polskę i Hiszpanię

Barack Obama fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Barack Obama fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odwiedzi Polskę i Hiszpanię w dniach 7-11 lipca – poinformował w poniedziałek Biały Dom. Na marginesie szczytu NATO w Warszawie dojdzie do spotkania Obamy z przywódcami instytucji UE.

W Polsce Obama będzie uczestniczył w szczycie NATO w dniach 7-9 lipca. Przewidziane jest jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, poświęcone omówieniu kwestii bezpieczeństwa.

W Warszawie Obama zamierza też spotkać się z szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej: Donaldem Tuskiem i Jean-Claude’em Junckerem, by rozmawiać o zagadnieniach walki z terroryzmem, o problemie uchodźców i o sprawach gospodarczych.

O planowanym spotkaniu prezydenta USA i przewodniczących instytucji UE poinformowały też unijne służby prasowe w Brukseli. „Spotkanie odbędzie się na marginesie szczytu NATO i będzie okazją, by podkreślić jedność transatlantycką oraz przedyskutować wspólne wyzwania polityczne, gospodarcze i związane z bezpieczeństwem” – poinformowano w komunikacie Rady Europejskiej.

Następnie, w dniach 9-11 lipca, Obama złoży pierwszą w okresie swej prezydentury wizytę w Hiszpanii, gdzie spotka się z tamtejszymi przywódcami. Przewidziane jest też jego spotkanie z królem Filipem VI – informuje Biały Dom. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*