Biały Dom: nie będzie formalnego spotkania Obama-Putin na szczycie G20

Barack Obam fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Barack Obam fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Nie przewidziano formalnego spotkania prezydenta USA Baracka Obamy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na szczycie G20 w tureckiej Antalyi – poinformował w czwartek Biały Dom. Nie wyklucza się jednak nieformalnej rozmowy.

Doradczyni Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice wyraziła jednak przekonanie, że „jak to często bywa na (szczytach) G20 i innych wielostronnych spotkaniach przywódców”, Obama i Putin na pewno będą mieli okazję do bezpośredniej rozmowy.

Szczyt G20 – grupy najbardziej rozwiniętych gospodarek świata – odbędzie się w dniach 15-16 listopada.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka
Tags: g20, obama, Putin, szczyt

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*