Biały Dom: dowody na podsłuchiwanie kampanii Trumpa zostaną znalezione

Donald Trump fot.Justin Lane/EPA

Donald Trump fot.Justin Lane/EPA

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że jest pewien, iż dowody na to, że administracja Baracka Obamy podsłuchiwała Donalda Trumpa podczas kampanii wyborczej, zostaną znalezione i przedstawione.

4 marca Trump na Twitterze zarzucił swemu poprzednikowi w Białym Domu, że w październiku ub.r., czyli na krótko przed wyborami, które odbyły się 8 listopada, zlecił on założenie podsłuchu na „liniach w Trump Tower”, czyli w nowojorskim drapaczu chmur należącym do obecnego szefa państwa. Jednocześnie Biały Dom zwrócił się do Kongresu USA o zbadanie tej sprawy.

Komisja ds. wywiadu Izby Reprezentantów zleciła resortowi sprawiedliwości przedstawienie dowodów podsłuchiwania Trumpa i jego kampanii.

W poniedziałek resort sprawiedliwości poprosił o przedłużenie terminu dostarczenia dowodów do 20 marca, argumentując, że potrzebuje więcej czasu na ustalenie, „czy istnieje dokument zlecający założenie podsłuchu” w rezydencji Trumpa, oraz „określenie sposobu postępowania, jeśli rzeczywiście go sporządzono”.

Rzecznik byłego prezydenta Obamy, Kevin Lewis, zaprzeczył, jakoby ktokolwiek z poprzedniej administracji zlecił inwigilację Trumpa, jego kampanii bądź innych obywateli amerykańskich.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Chris
  Chris 15 marca, 2017, 08:37

  G…. znajda ,najparwdopodniej „sfinguja swoje ” dowody czyli intryga .

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 15 marca, 2017, 10:03

  `Po co te wygłupy? Ciekawe co Trump dzisiaj wymyśli, by odciągnąć uwagę od swego kłamstwa. Mam nadzieję, że dyrektora FBI będzie dziś stać na ujawnienie prawdy.

  Reply this comment
 3. olo
  olo 15 marca, 2017, 10:16

  Czyli cos w rodzaju dajcie mi czlowieka a wina sie znajdzie… komediant jeden.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*