Biały Dom: 15 lutego Donald Trump przyjmie Benjamina Netanjahu

Biały Dom: 15 lutego Donald Trump przyjmie Benjamina Netanjahu

Prezydent USA Donald Trump 15 lutego przyjmie w Białym Domu premiera Izraela Benjamina Netanjahu – ogłosił w poniedziałek rzecznik Białego Domu Sean Spicer. Dodał, że spotkanie ma być poświęcone szerokiemu zakresowi spraw dotyczących bezpieczeństwa.

„Nasze stosunki z jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie są kluczowe dla bezpieczeństwa obu naszych narodów. Prezydent oczekuje dyskusji z premierem na temat trwającej strategicznej, technologicznej, wojskowej i wywiadowczej współpracy” – powiedział Spicer.

Netanjahu gorąco poparł w sobotę na swoim Twitterze plan prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczący wzniesienia muru wzdłuż granicy z Meksykiem i podkreślił, że zagrodzenie granicy z Egiptem zatrzymało napływ afrykańskich imigrantów do Izraela.

Po licznych starciach z prezydentem Barackiem Obamą Netanjahu żywi wielkie oczekiwania w stosunku do Trumpa, który sygnalizuje przychylny stosunek do izraelskiego polityka.

Obaj przywódcy przeprowadzili już rozmowę telefoniczną; rozmawiali o układzie nuklearnym z Iranem, procesie pokojowym z Palestyńczykami i innych kwestiach.

Biały Dom poinformował wówczas, że władze USA są w bardzo wczesnym stadium rozmów w kwestii zapowiedzianego przez Trumpa przeniesienia ambasady w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. Pomysł ten wywołał irytację w świecie arabskim i nie tylko.

Ambasada USA znajduje się w Tel Awiwie jak większość zagranicznych placówek dyplomatycznych. Izrael nazywa Jerozolimę swą stolicą, lecz Palestyńczycy też roszczą sobie do niej prawo; podkreślają, że zaanektowana przez Izrael Jerozolima Wschodnia ma być stolicą ich niepodległego państwa. (PAP)

Na zdj. Benjamin Netanjahu, fot. Abir Sultan/Pool/EPA

Categories: Ameryka, Polityka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 30 stycznia, 2017, 17:49

  Przeciw komu teraz podejmiemy wojenkę? Przeciw Libii, Iranowi czy Syrii?

  Reply this comment
  • arras
   arras 30 stycznia, 2017, 18:19

   Obstawiam Iran. Ale zobaczymy jakie polecenie wyda Natanjahu.

   Reply this comment
  • diwron
   diwron 30 stycznia, 2017, 18:22

   Należy pilnie rozpocząć wojenkę przeciw głupocie i antyamerykańskiej propagandzie, którą propagują pseudo polonijne elity (m.in. na portalu DZ).

   Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 31 stycznia, 2017, 00:23

  Arras zgadzam się. Uzasadnienie już jest. Iran wystrzelił właśnie rakietę balistyczną, więc Izrael znów jest w zagrożeniu. Z drugiej strony Syria jest pod ręką. Załatwienie Syrii rozwiązałoby ręce Trumpowi.

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 31 stycznia, 2017, 00:24

  Diwron, pseudo elity czy pseudo polonijne?

  Reply this comment
 4. olo
  olo 31 stycznia, 2017, 07:44

  no to paliwo po 5$/gal juz blisko. Jeszcze tylko z Chinami zacznie wojowac, wypuszcza rezerwy dolarowe na rynek i zalamanie waluty. A para adidasow po 150$ to juz szczegol.

  Reply this comment
 5. Obywatel Usa
  Obywatel Usa 31 stycznia, 2017, 09:56

  Kto nie czytal -mein kampf —to niech TU glosu nie zabiera bo-jest przedluzaczem zydowskiego otumaniania , = glupi bo nie zdaje sobie z tego sprawy ,,,dla niego zyd to tylko ten w czarnym palteju =nie w garniturze ani mundurze -ani w sutannie ..np;;.dla Polaczka murzyn w Ruskim mudurze to murzyn A zyd w Ruskim Mundurze to juz Rusek -tak prostacko rozumuja —zenada. Polacy czytajcie miedzy wierszami trump to biznesmen a nie dobrodziej .

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*