Bardzo religijni handlarze narkotyków

Bardzo religijni handlarze narkotyków

W Nowym Jorku działa bardzo religijna szajka żydowskich handlarzy narkotyków. Sprzedają silne pastylki przeciwbólowe, heroinę i inne środki odurzające. Przeciw pięciu mężczyznom w tym tygodniu wysunięto oskarżenie.

fot. PAP/EPA

fot. PAP/EPA

Handlarze dbali o klientelę. Każdego tygodnia przed szabasem wysyłali do swoich klientów ostrzeżenie z informacją, ile czasu pozostało na złożenia zamówienia, zanim zamkną interes przed szabasem. “Zamykamy dokładnie o 19:30. Ponownie będziemy otwarci o 8:15 w sobotę. Jeśli czegoś potrzebujesz, to na dostawę pozostało ci 45 minut” − brzmiał jeden z tekstów przechwyconych przez biuro specjalnego prokuratora ds. narkotyków.

Żydowska szajka została oskarżona o kradzież 23 tys. tabletek oxycodonu, których wartość uliczną oszacowano na 460 tys. dolarów. Handlarze odpowiedzą również za handel heroiną, sprzedawaną pod nazwą “DOB” i kokainą zwaną przez nich “white girl”.

Do stałych klientów tekstowano wiadomość o nowym towarze: “Właśnie dostaliśmy przesyłkę wspaniałego DOB. Jesteśmy otwarci do 19:30. Śpiesz się, zanim będzie za późno”.

Śledztwo prowadzono pod kodem “Tylko po zachodzie słońca”.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*