Atak nożownika w szkole w USA – co najmniej 20 rannych

Atak nożownika w szkole w USA – co najmniej 20 rannych

Co najmniej 20 osób zostało rannych w środę na skutek ataku uzbrojonego w nóż ucznia w liceum w Murrysville pod Pittsburghiem, na północnym wschodzie USA – podała miejscowa policja. Sprawca został ujęty. 

fot.Vincent Pugliese/PAP/EPA

fot.Vincent Pugliese/PAP/EPA

Do ataku doszło ok. godz. 7.15 czasu miejscowego (13.15 w Polsce) w Murrysville, miejscowości oddalonej o ok. 25 km na wschód od Pittsburgha.

Z liceum Franklin Regional Senior High School do szpitala w pobliskim Monroeville przetransportowano osiem osób – powiedział CNN dyrektor placówki Chris Kaufmann.

Wśród nich jest jeden dorosły, a także siedmioro nastolatków z ranami kłutymi klatki piersiowej, brzucha i pleców. Zdaniem Kaufmanna obrażenia te są „dość poważne”, a niektóre „wyraźnie zagrażające życiu”.

Wszystkie szkoły podstawowe w regionie zostały zamknięte z powodu incydentu, a „uczniowie szkół ponadpodstawowych są bezpieczni” – głosi komunikat zamieszczony na stronie miejscowego okręgu szkolnego.

Ranni uczniowie są w wieku od 14 do 17 lat. Nie wszyscy zostali ranieni nożem, część ucierpiała lekko na skutek chaosu, jaki zapanował w szkole podczas ataku.

Podejrzany został ujęty i jest obecnie przesłuchiwany. Nie wiadomo jeszcze, jakimi kierował się motywami.(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

  1. zszokowany
    zszokowany 9 kwietnia, 2014, 14:11

    Teraz Mr Holder powinien zaproponowac, aby wszystkich posiadaczy nozy zaopatrzyc w obraczki ulatwiajace sledzenie ich miejsca pobytu. Pozwoli to na pelna kontrole wlascieli i wlascicielek nozy.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*