Asystent sekretarza obrony USA: nie pozwolić Rosji na destabilizację Ukrainy

Asystent sekretarza obrony USA: nie pozwolić Rosji na destabilizację Ukrainy

Nie można pozwolić Rosji na kontynuację destabilizacji na Ukrainie – oświadczył asystent sekretarza obrony USA ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Robert Karem, występując w piątek na XI Kijowskim Forum Bezpieczeństwa.

„Rosja okupuje Krym i kontynuuje pogłębianie kryzysu w Donbasie. Nie możemy zgodzić się z aneksją ukraińskich terytoriów i nie możemy pozwolić Rosji na kontynuację destabilizacji na Ukrainie” – powiedział.

Karem zaznaczył, że Waszyngton popiera ideę rozmieszczenia w Donbasie misji pokojowej pod egidą ONZ, a naciski na Rosję będą nasilane, by wyegzekwować od niej realizację mińskich porozumień w sprawie rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

„USA i partnerzy będą kontynuować naciski na Rosję, by porozumienia mińskie były wypełniane. Póki tak się nie stanie, sankcje będą trwały. Sankcje związane z (zaanektowanym przez Rosję) Krymem także będą pozostawały w sile, póki nie zakończy się aneksja półwyspu” – podkreślił Karem.

Odbywające się od 11 lat Kijowskie Forum Bezpieczeństwa poświęcone jest kwestiom bezpieczeństwa europejskiego. Spotkania te organizuje fundacja Open Ukraine byłego premiera Arsenija Jaceniuka. Piątek był drugim i ostatnim dniem forum.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

Na zdjęciu: prorosyjskie wojska na Ukrainie
for.ALEXANDER ERMOCHENKO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Comments

 1. niklot
  niklot 15 kwietnia, 2018, 18:05

  Amerykanie pod rządami Trumpa za wszelką cenę chcą wkurzać Rosjan. Dążą do konfrontacji. Czy USA myśli, że Rosja pozwoli na rozmieszczenie amerykańskiej broni atomowej na terytorium Ukrainy ?!

  Reply this comment
 2. niklot
  niklot 15 kwietnia, 2018, 18:07

  A embargo dla Rosji to ściema. Dla Chin też Trump zrobił embargo na towary i wojnę handlową.

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 15 kwietnia, 2018, 23:00

  Fundacja działa już od 11 lat i wszystko kończy się na gadaniu. Można odnieść wrażenie, że różnorodne fundacje powstają po to, by urzędnicy mieli robotę.

  Reply this comment
 4. Yaroon
  Yaroon 16 kwietnia, 2018, 03:28

  Fundacja Open Ukraine byłego premiera Arsenija Jaceniuka to jeszcze jedna pasożytnicza organizacja dla ukraińsko-rosyjskich oligarchów. Kto się pod nią podczepi, ten doi amerykańskiego podatnika. I tak można jeszcze przez długie lata.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*