Aresztowano mężczyznę podejrzanego o wspieranie IS

fot.John Taggart/EPA

fot.John Taggart/EPA

W Nowym Jorku aresztowano Arafata Nagiego podejrzanego o wspieranie dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) – poinformował w środę podczas konferencji prasowej prokurator okręgowy William Hochul.

Amerykańskie służby bezpieczeństwa otrzymały informację o planach Nagiego, mieszkającego w miejscowości Lackawanna w stanie Nowy Jork, od osoby, która usłyszała jak podejrzany mówił o swym poparciu dla islamistów.

Analiza wpisów aresztowanego na portalach społecznościowych zdaje się potwierdzać, że Nagi chciał przyłączyć się do IS. Prokurator Hochul poinformował, że według ustaleń FBI Nagi podróżował dwukrotnie w ostatnich latach do Turcji, by spotkać się z członkami IS, nabył też sprzęt wojskowy, w tym noktowizor.

Nagiemu postawiono zarzut podjęcia prób dostarczenia materialnego wsparcia organizacji terrorystycznej, za co grozi mu 15 lat więzienia. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*