Arabia Saudyjska. Amerykanin został zastrzelony w Rijadzie

Arabia Saudyjska. Amerykanin został zastrzelony w Rijadzie

Jeden obywatel USA zginął, a drugi został ranny, gdy we wtorek zostali ostrzelani na stacji benzynowej w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie – poinformowała miejscowa policja. To pierwszy od lat przypadek zabicia obywatela zachodniego kraju w tym królestwie.

Amerykanie zostali zaatakowani wczesnym popołudniem, gdy przebywali w budynku stacji na wschodzie miasta. Świadkiem ataku był trzeci Amerykanin, który przebywał wówczas w innym samochodzie.

Policja wyśledziła napastnika i otworzyła do niego ogień. W trakcie strzelaniny sprawca został ranny, a następnie ujęty i przewieziony do aresztu. Jest to obywatel Arabii Saudyjskiej urodzony w Stanach Zjednoczonych.

Motywy zbrodni nie są znane. Nie wiadomo, czy chodzi o zamach terrorystyczny. Ministerstwo spraw wewnętrznych oświadczyło, że wszczęło śledztwo w sprawie incydentu.

W 2007 r. trzech obywateli francuskich zostało zastrzelonych podczas biwaku w północno-zachodniej części kraju.(PAP)

fot.Ammar shaker/Wikipedia

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*