Apel o wstrzymanie sprzedaży papierosów w sieciówkach

Apel o wstrzymanie sprzedaży papierosów w sieciówkach

Prokuratorzy generalni 28 stanów wystąpili z apelem do dyrektorów pięciu największych sieci handlu detalicznego o zaprzestanie sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych w swoich placówkach handlowych. Autorzy petycji przypomnieli, że świadczenie usług opieki zdrowotnej w tych samych sklepach, w którym można kupić wyroby tytoniowe, stoi ze sobą w sprzeczności.

fot.Geralt/pixabay

fot.Geralt/pixabay

Największymi kompaniami, które otrzymały list od stanowych prokuratorów generalnych są prowadzące apteki Wal Mart Stores Inc. i Safeway Inc. Z taki samym apelem przedstawiciele prawa wystąpili do sieci drogerii Walgreens Co. i Rite Aid Corp.

− Apteki i drogerie, reklamujące się jako rzecznicy walki o zdrowie lokalnych społeczności, sprzedając produkty tytoniowe, wysyłają fałszywe sygnały − oświadczył prokurator generalny stanu Nowy Jork Eric Schneiderman.

Żadna z sieci handlowych, do których apel został skierowany, do tej pory nie udzieliła komentarza.

W ubiegłym miesiącu sieć drogerii CVS oficjalnie zapowiedziała, że wstrzymuje sprzedaż wyrobów tytoniowych w swoich placówkach. Produkty te zostaną wycofane z półek jesienią tego roku.

(ak)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*