Amerykańskie musi być wielkie

fot.Andrew Gombert/EPA

fot.Andrew Gombert/EPA

Klienci dyskontów jak Sam’s Club już nie szukają w nich jedynie oszczędności związanych z codziennymi zakupami. Coraz bardziej interesuje ich najwyższej jakości elektronika czy usługi.

Amerykanie domagają się większych i lepszych produktów, od telewizorów po indyki – mówiła w stacji CNN prezeska Sam’s Club Rosalind Brewer. – W tydzień wokół czarnego piątku najlepiej sprzedającym się u nas produktem był 50-calowy telewizor HD.

Sam’s Club, należący do Walmarta, miał w promocji telewizory Samsunga, ale też np. odkurzacze Dyson, które przed promocją kosztowały 300 dol. za pojedynczy egzemplarz. – Nasi klienci pytają o dobre marki, które się dla nich liczą – mówiła Brewer.

Konsumenci są skłonni płacić więcej za naturalne i organiczne produkty, co w swoją strategię wpisał też Sam’s Club, budując swój wizerunek tak, by przyciągać też zamożniejszych klientów.

Największym konkurentem sieci jest Costco i jak na razie rok 2015 należał właśnie do niego. Akcje Costco poszybowały w górę o 18 proc., a Walmarta spadły o 31 procent. Według raportów konsumenckich klienci oceniają wysoko obu detalistów, dając jednak nieznaczną przewagę Costco.

(as)

Categories: Ameryka
Tags: Ameryka, zakupy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*