Amerykański wiceprezydent na Bliskim Wschodzie, zapowiada zniszczenie IS

fot. Murad Sezer/EPA

fot. Murad Sezer/EPA

Wiceprezydent USA Joe Biden rozpoczął w poniedziałek podróż po krajach Bliskiego Wschodu, zapowiadając, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zniszczą dżihadystyczną organizację Państwo Islamskie (IS).

„Musimy ścisnąć serce Daesz (arabski akronim Państwa Islamskiego) w Iraku i Syrii, aby (dżihadyści) nie mogli dłużej pompować swej trucizny w ten region i w cały świat” – powiedział Biden do kilkuset żołnierzy amerykańskich w bazie lotniczej Al-Dhafra koło stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi.

W bazie tej stacjonują samoloty USA i innych krajów, uczestniczące w operacjach przeciwko IS w Iraku i Syrii.

„Kontrolujecie niebo nad Irakiem i Syrią, w istocie kontrolujecie niebo nad całym cholernym światem” – powiedział Biden, wywołując entuzjastyczną reakcję słuchaczy.

Oprócz Zjednoczonych Emiratów Arabskich wiceprezydent USA odwiedzi podczas obecnej podróży Izrael, Zachodni Brzeg Jordanu i Jordanię. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*