Amerykański F-16 rozbił się w Jordanii

Amerykański F-16 rozbił się w Jordanii

W Jordanii rozbił się wielozadaniowy samolot bojowy F-16, należący do amerykańskich sił powietrznych. Jak poinformowała w poniedziałek stacja telewizyjna CNN, powołując się na armię USA, w katastrofie zginął pilot maszyny.

Samolot brał udział w atakach prowadzonych przez siły powietrzne USA i ich sojuszników przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku.

Po starcie pilot zameldował o usterce technicznej i zawrócił do bazy. Maszyna rozbiła się jednak na jordańskiej pustyni. (PAP)

fot.Olivier Hoslet/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*