Ameryka Środkowa jest strefą tranzytową dla terrorystów

Ameryka Środkowa jest strefą tranzytową dla terrorystów

Ameryka Środkowa jest strefą tranzytową dla terrorystów podróżujących z Bliskiego Wschodu do USA – podał we wtorek portal Washington Examiner, powołując się na wypowiedzi szefa sekretariatu wywiadu strategicznego Gwatemali Mario Duarte.

Portal podał, że terroryści z Bliskiego Wschodu dostają się na terytorium USA szlakami często używanymi przez nielegalnych imigrantów i przemytników ludzi.

W wywiadzie dla agencji prasowej EFE Duarte powiedział, że „jest wystarczająca liczba wskazówek z różnych agencji wywiadowczych, by stwierdzić, że istnieją powiązania (pomiędzy ludźmi przekraczającymi granicę a organizacjami terrorystycznymi)”.

Wskazał również, że terroryści wykazują się „wyrafinowaniem” i potrafią zorganizować „wysokiej jakości” dokumenty tożsamości, których nie wykrywają lokalni przedstawiciele służb imigracyjnych.

Washington Examiner podkreśla, że zdaniem szefa sekretariatu wywiadu Gwatemali obecnie nie ma dowodów na to, by terroryści zakładali swoje obozy na terenie USA. Duarte wezwał także do skoordynowanych działań w regionie i dzielenia się informacjami wywiadowczymi o podejrzanych, wskazując, iż „nie możemy zapominać, że nasze kraje zawsze mogą być korytarzem przejściowym (do USA)”.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

fot.FBI YouTube

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*