Ambasador Wilczek: Polska zszokowana kampanią fundacji Ruderman Family

Ambasador Wilczek: Polska zszokowana kampanią fundacji Ruderman Family

Ambasada RP w Waszyngtonie wydała w środę oświadczenie, w którym potępiła internetową kampanię fundacji Ruderman Family Foundation przeciw nowelizacji polskiej ustawy o IPN, wzywającą władze USA do zerwania relacji z Polską.

„Jesteśmy zszokowani faktem, że fundacja Ruderman Family Foundation opublikowała karygodne nagranie wideo obwiniające Polskę o Holokaust. Potępiamy tę historycznie niepoprawną produkcję i traktujemy ją jako złośliwą próbę wzburzenia emocji w tym delikatnym momencie” – napisał w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek.

„Ambasada RP wzywa tych, którzy cenią amerykańsko-polsko-izraelskie więzi, by podnieśli głos przeciwko tej kampanii fałszu” – apeluje ambasador.

Chodzi o rozpoczętą przez prywatną fundację filantropijną z Bostonu Ruderman Family Foundation internetową kampanię wideo przeciw nowelizacji polskiej ustawy o IPN; wzywa ona w niej władze USA do zerwania relacji z Polską. W kadrze rozpoczynającym krótki film wideo zamieszczony przez fundację pojawia się napis w języku hebrajskim i angielskim: „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust”. Na końcu bohaterowie filmu wypowiadają słowa: „polski Holokaust”.

Ambasada Polski w Waszyngtonie „zaangażowana jest w konstruktywną dyskusję z naszymi partnerami na temat polskiego prawa antydefamacyjnego, i te rozmowy będą kontynuowane w duchu dobrej współpracy” – napisano w oświadczeniu. „Nie powinno się pozwolić, aby kampania dezinformacyjna Ruderman Family Foundation doprowadziła do wykolejenia tego ważnego dialogu”.(PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Normals
  Normals 21 lutego, 2018, 15:14

  Takie sa efekty fatalnej PIS-owskiej ustawy IPN, takiej negatywnej postawy wobec Polski na swiecie nie bylo nigdy, nawet za czasow komuny. Dzieki PIS-owi Polska nie stoi na kolanach ale lezy na lopatkach i kazdy ja kopie…..

  Reply this comment
 2. Arkady
  Arkady 21 lutego, 2018, 15:50

  „Był sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał sobie w kamienicy ale przyszedł Niemiec i ją doszczętnie zburzył. Polak ją odbudował za swoje pieniądze. Żyd wziął zadośćuczynienie od Niemca, a teraz chce od Polaka.”
  Koniec.
  Nie dajmy się zwariować!

  Reply this comment
  • Krakowianka
   Krakowianka 22 lutego, 2018, 16:25

   a może taki przykład: na krakowskim Kazimierzu mieszkało 60 tysięcy Żydów.
   Dzisiaj mieszkają tam Polacy. Kamienice NIIE BYŁY ZNISZCZONE PODCZAS WOJNY.
   Czy wszystko jest w porządku? Według tych, co zajęli te mieszkania, a ich wyposażenie do dzisiejszego dnia sprzedają jako starocie na Rynku Starego Miasta – tak.
   Ale – czy wszyscy tak myślą?

   Reply this comment
 3. Piotr-elder
  Piotr-elder 21 lutego, 2018, 16:37

  Ty Normals jesteś normalnym kretynem, zaczadziały -który poza dowalanie PiS-owi nie widzisz żydowskiej, antypolskiej oszczerczej kampanii!

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 22 lutego, 2018, 16:03

   Kazdy debil jak np smierdziel oburza sie i chwyta za szabelke gotowy bic sie z tymi wrednymi Zydami o Polske, osoba inteligentna zadaje sobie pytanie co sie stalo i dlaczego nagle Polska zostala znienawidzona na arenie miedzynarodowej? Kto za tym stoi ? Dlaczego takiej sytuacji nie bylo nigdy od czasow komuny? Odpowiedz moze byc tylko jedna. Kto sklocil Polske z wszystkimi naszymi sasiadami? Jaka partia prowadzi polityke oslabiania Polski na arenie miedzynarodowej izolujac nas od naszych sojusznikow i sklocajac? Wokol jakiej partii tocza sie teraz sledztwa dziennikarskie ujawniajace ich powiazania z rosyjska mafia i agentura rosyjska wprowadzana do polskiego rzadu? Juz niebawem dowiemy sie sluzby jakiego panstwa staly za podsluchami u Sowy. Powiazania Macierewicza z rosyjskimi sluzbami opisal juz Piatek w swojej ksiazce ale inny dziennikarz Gruza dotarl do materialow swiadczacych o tym ze to co opisal Piatek w swojej ksiazce to tylko wierzcholek gory lodowej….

   Reply this comment
 4. Piotr-elder
  Piotr-elder 21 lutego, 2018, 16:56

  3-5 tys. Żydów zdezerterowało z wojska Andersa -bo nie chcieli walczyć o wyzwolenie obozów koncentracyjnych i zostali w Palestynie. Dezerterów tych należałoby rozstrzelać wg. prawa wojennego. Amerykańscy Żydzi nawet palcem nie kiwnęli jak dymiły kominy obozów koncentracyjnych. Też mieli w dupie swoich współbratymców a teraz geszefciarze drą mordy…parchy przebrzydłe.

  Reply this comment
 5. Arkady
  Arkady 21 lutego, 2018, 21:11

  Obecnie trwa kampania nienawiści i prawdziwa wojna dezinformacyjną, której celem jest przygotowanie gruntu pod przyszłe roszczenia żydowskie. Prawdą jest ze istnieli Żydzi którzy kolaborowali z Niemcami. Pozwolę sobie zacytować fragmeny artykułu z portalu Newsweb.pl:

  „Milicja Żydowska we wrześniu 1939 r. w Zamościu, po bitwie pod Tomaszowem Lubelskim, wyłapywała ukrywających się w tym mieście lub okolicach żołnierzy polskich. Rozstrzeliwali ich na miejscu albo przekazywali NKWD. Gdy bolszewicy prowadzili na rozstrzelanie kolumnę około 2000 polskich jeńców w okolicach Kostopola, jeden z cudem ocalonych tak opisywał ich zachowanie: „Gdy kolumna szła przez miasteczko – miejscowi Żydzi pluli na nas, wyzywali najbardziej plugawymi słowami, rzucali w nas kamieniami”.
  Mało kto wie także, że Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939 r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku czy Krakowie. Ten fakt zapewne dzisiejsze, wrogie Polsce środowiska żydowskie, a także rząd Izraela, chcieliby na zawsze i na wieczność zamieść pod dywan.
  W Zarębach Kościelnych na czele witających stał rabin w stroju odświętnym – mówi prof. Krzysztof Jasiewicz. Ponadto… całowali wjeżdżające do Wilna czołgi Sowieckie i wiwatując nosili trumnę z napisem „Polska we Lwowie”.
  Mówmy też o powstaniach antypolskich we wrześniu 1939 r. – apeluje justice4Poland. Miały one miejsce w licznych miejscowościach na wschodzie. Mówmy też o masowej kolaboracji Żydów z gestapo lub NKWD czy udziale w Holocauście, o czym pisali nawet żydowscy pisarze. Świadkowie tamtych dni – Emanuel Ringelblum, kapłan Chaim Aron czy nawet sam Marek Edelman, jak również tysiące polskich świadków.
  I my apelujemy: mówmy o tym, czytajmy, udostępniajmy. Nie dajmy obarczyć Polski wszystkimi grzechami tego świata!”
  Dla narodu żydowskiego to bolesna lekcja. Z Żydami nie wolno przeciez rozmawiac inaczej jak tylko zachowując poprawność polityczną i nie wspominająć o niewygodnych dla nich faktach. Nie pozwala się na mówienie o grzechach żydowskich. Oni za to chętnie zarzucają Polakom udział w holokauście. Polakom, którzy uratowali najwięcej żydów spośród wszystkich innych narodów i którzy ucierpieli na tej wojnie najbardziej. Nikt inny nie odważył się dotychczas powiedzieć im tego prosto w twarz jak zrobił to nasz premier. To wstydliwa prawda której nie wymażą swoją propagandą. Trzeba się brzydzić osobami takimi jak jeden z konentujących powyżej, który chcąc dokopać obecnej ekipie rządzącej dokładają swoje 5 groszy do tej oszczerczej kampani przeciw Polsce.

  Reply this comment
 6. Piotr-elder
  Piotr-elder 22 lutego, 2018, 07:24

  Po 73 latach przypomnieli sobie o tym, że były niemieckie obozy koncentracyjne w których nota bene oprócz Żydów mordowano także :Polaków, Cyganów, Rosjan, Białorusinów i kilkanaście innych nacji. Wygląda na to, że tylko Żydów mordowano?! Fakty: 4 milionów Żydów, 5 milionów Polaków, 4 miliony Białorusinów, 20 milionów Rosjan ! Aj-waj ale to goje, a my naród wybrany i geszeft sze krenci.

  Reply this comment
 7. Normals
  Normals 23 lutego, 2018, 15:10

  Ciekawe jakby wygladala sytuacja gdyby to najwiekszym krzykaczom na tym forum wymordowano 3/4 rodziny, ograbiono z majatku i wygnano na koniec z Polski. Jak wtedy by sie wypowiadali o Polsce, Polakach i czy zaniechaliby roszczen do swoich majatkow? Jak to mowia punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia a wiekszosci ludzi w dzisiejszych czasach najzwyczajniej brak zwyklej empatii. Przed wojna w Polsce mieszkalo okolo 3,2 milionow Zydow, przezylo okolo 400 tysiecy. Co stalo sie z majatkami pozostalych? Rozplynely sie w powietrzu? Moj ojciec pochodzi z miejscowosci, ktora zaslynela z masowego mordu Polakow na Zydach i chociaz byl on zbyt mlody zeby uczestniczyc w tej zbrodni ja czuje moralna potrzebe przeproszenia ich za los jaki spotkal ich w mojej Ojczyznie….

  Reply this comment
 8. Piotr-elder
  Piotr-elder 23 lutego, 2018, 17:46

  Normals-ty parchu po pępek obrzezany 🙂 🙂 kiedy to było-ponad 70 lat temu. No ale dla ciebie Izrael nie leży w Azji tylko gdzieś … ale gdzie 🙂 gdzieś …ale gdzie?

  Reply this comment
 9. Piotr-elder
  Piotr-elder 23 lutego, 2018, 17:49

  A Żydzi (prawnuczki) stosują stara zasadę: geszeft to geszeft…musi sie kręcić. i chcą odcinać kupony od holokaustu 😛

  Reply this comment
 10. Piotr-elder
  Piotr-elder 23 lutego, 2018, 17:50

  Dlaczego, żadna nacja na świecie nie lubi Żydów ? ??

  Reply this comment
 11. Normals
  Normals 24 lutego, 2018, 14:51

  Piotr smierdziel, fredzlu obsrany, jestes tempa bezmyslna gnida bez empatii z wybujalym ego. Rynsztok moralny polaczony z chlewem verbalnym jednym slowek tepy, bezmyslny gnoj. Schowaj sie padalcu do dziury z ktorej wypelzles i tam zgnij…

  Reply this comment
  • Piotr-elder
   Piotr-elder 24 lutego, 2018, 18:08

   Normals- przecież od razu widać, że sam tego nie napisałeś 🙂 Pewnie z tych słów mało co rozumiesz, więc proszę cię wyzywaj na ch*, ka*, p* to będę widział, że to ty matole, chamie i buraku. 🙂

   Reply this comment
 12. Piotr-elder
  Piotr-elder 24 lutego, 2018, 18:03

  Ty mnie Normals nie zagaduj -tylko powiedz w końcu, gdzie leży państwo Izrael, na jakim kontynencie? Co za tępak…nie nad Wisłą…nad Wisłą leży państwo na literę P…nie Poznań -ty zakuta pało 🙂 . W dzienniczku nauczyciele pewnie ci kilka razy napisali : db – to oznacza debil (skrót db!)

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*