Ambasador USA zachęca, by kontaktować się z nim na twitterze i facebooku

Ambasador USA zachęca, by kontaktować się z nim na twitterze i facebooku

Gdy Hillary Clinton proponowała mi stanowisko ambasadora USA w Polsce powiedziała, że muszę być na twitterze i facebooku – zdradził studentom Uniwersytetu Opolskiego Stephen Mull. Zachęcał do kontaktowania się z nim na serwisach społecznościowych.

Ambasador USA Stephen Mull fot. Jakub Kamiński/PAP

Ambasador USA Stephen Mull fot. Jakub Kamiński/PAP

Ambasador Stanów Zjednoczonych przyznał, że od lat 80-tych, czyli czasów, gdy pierwszy raz był w Polsce, styl dyplomacji bardzo się zmienił. „Gdy byłem tu pierwszy raz nie istniał internet, co dziś trudno sobie wyobrazić” – wspominał Mull. Podkreślił, że obecnie to właśnie internet i powstałe dzięki niemu media społecznościowe dają możliwość różnorodnego komunikowania się świata dyplomacji z otoczeniem.

Gdy Hillary Clinton zapowiedziała mu, iż musi być aktywny na portalach społecznościowych zastanawiał się m.in. jak można tłumaczyć skomplikowane często dyplomatyczne kwestie w 140 znakach na twitterze. „Ale w pierwszym tygodniu, gdy otworzyłem sobie konto, byłem zaskoczony, że to jest tak przyjemne, skuteczne i owocne komunikowanie się” – przyznał.

Zapewnił, że teraz jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i że jest to dla niego fantastyczne źródło informacji o wydarzeniach w Polsce czy opiniach Polaków o politykach lub stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi. „Poza tym dzięki tej aktywności codziennie uczę się czegoś nowego o języku polskim” – zapewniał ambasador płynną polszczyzną.

Zachęcał też studentów do zadawania mu pytań właśnie takimi internetowymi kanałami i obiecał odpowiadać na nie w miarę możliwości. Jednej ze studentek, która pytała jakie atrakcje w USA poleciłby turystom z Polski do zobaczenia, obiecał iż jeśli się do niego odezwie internetowo to przygotuje jej obszerną informację na ten temat.

(PAP Life)

Categories: Ameryka

Comments

  1. Brad
    Brad 29 października, 2013, 06:18

    On mi wygląda na brata w mojżeszu !!!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*