0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaAmbasador USA w Polsce odwiedził Fabrykę Broni "Łucznik" w Radomiu

Ambasador USA w Polsce odwiedził Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu

-

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu utworzyła spółkę w Stanach Zjednoczonych i stara się o koncesję umożliwiającą sprzedaż swoich wyrobów na rynek amerykański. Według ambasadora USA w Polsce Stephana D. Mulla radomska fabryka ma dużą szansę, by zaistnieć w USA.

Mull odwiedził we wtorek radomski „Łucznik”, gdzie znajduje się siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W planach ma także wizyty w innych spółkach PGZ.

REKLAMA

„Jedną z najważniejszych dziedzin współpracy gospodarczej między Polską a Stanami Zjednoczonymi jest przemysł zbrojeniowy” – powiedział podczas wizyty w radomskim zakładzie Stephan D. Mull. Dodał, że nie chodzi tylko o zakupy polskich firm w USA, ale także o obecność wyrobów z Polski na amerykańskim rynku.

„Chcemy zainteresować rynek amerykański nie tylko sprzętem cywilnym, ale w przyszłości też sprzętem bojowym. Stąd też dzisiejsza wizyta w Radomiu ambasadora USA w Polsce” – mówił prezes Fabryki Broni „Łucznik” Tomasz Nita.

Nita powiedział, że spółka, którą radomski zakład utworzył w USA, stara się o koncesję umożliwiającą sprzedaż swoich wyrobów na amerykańskim rynku broni cywilnej, a w przyszłości także broni dla tamtejszych służb mundurowych. Według niego spółka powinna otrzymać koncesję do końca tego roku.

Prezes „Łucznika” podkreślił, że amerykańskim służbom proponowany będzie karabinek wchodzący w skład Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) oraz nowy pistolet PR-15 RAGUN. W ofercie na rynek cywilny znajdą się m.in. różne odmiany karabinka linii beryl.

Aby zainteresować amerykańskich odbiorców swoimi wyrobami, spółka Fabryka Broni USA wystawia się na trwających obecnie w Waszyngtonie targach broni. Zamierza też zaprezentować się na liczących się targach Shot Show, które odbędą się pod koniec stycznia w Las Vegas.

„Łucznik” stara się także o zamówienia w Europie. Fabryka z Radomia wspólnie z innymi spółkami z Polskiej Grupy Zbrojeniowej wystartowała w przetargu na dostawę nowych karabinków wraz z amunicją dla armii francuskiej. Przetarg jest wieloetapowy, dotyczy dostawy broni przez 10 lat.

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu powstała w 2000 r. spółka kontynuuje tradycje fabryki broni istniejącej w Radomiu od 1925 r.

Zakład przeniósł się niedawno do nowo wybudowanej za przeszło 100 mln zł siedziby. W nowej fabryce w przyszłym roku produkowany będzie nowoczesny karabin szturmowy, wchodzący w skład Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS). Zdaniem prezesa „Łucznika” to jeden z najbardziej innowacyjnych wyrobów tego typu na świecie.

FB Radom USA LLC to spółka, w której radomska Fabryka Broni „Łucznik” posiada 100 proc. udziałów. Łucznik zdecydował się na jej uruchomienie w USA, bo to największy rynek broni cywilnej na świecie. Rocznie do Stanów Zjednoczonych importowanych jest 3,5 mln sztuk broni. „Łucznik” liczy, że na rynek amerykański będzie trafiać kilka tysięcy sztuk różnego rodzaju pistoletów i karabinków produkowanych w Radomiu.(PAP)

Na zdjęciu:

Ambasador USA w Polsce Stephen Mulle fot.Grzegorz Michałowski/EPA

 

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2091286265 views

REKLAMA

2091286564 views

REKLAMA

2093083026 views

REKLAMA

2091286852 views

REKLAMA

2091287000 views

REKLAMA

2091287145 views