Ambasador USA w Moskwie: Trump będzie rozmawiał o „szkodliwej działalności” Rosji

Ambasador USA w Moskwie: Trump będzie rozmawiał o „szkodliwej działalności” Rosji

Prezydent Donald Trump będzie rozmawiał o „szkodliwej działalności” Rosji podczas szczytu NATO i zaplanowanego następnie spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – powiedział w czwartek ambasador USA w Moskwie Jon Huntsman.

Trump będzie chciał ustalić, czy Moskwa pragnie redukcji napięć – wskazał ambasador podczas telekonferencji z dziennikarzami. „Prezydent uważa, że lepsze relacje z Rosją byłyby dobre i dla Ameryki, i dla Rosji, ale piłka jest naprawdę po stronie Rosji” – oświadczył Huntsman i podkreślił, że prezydent USA będzie w dalszym ciągu obciążał Rosję odpowiedzialnością za jej szkodliwą działalność.

„Wchodzimy w pełni świadomie, ale pokój jest zawsze wart wysiłku” – dodał.

Trump ma się spotkać z Putinem w Helsinkach 16 lipca. Szczyt NATO w Brukseli odbędzie się w dniach 11-12 lipca.

Biały Dom i Kreml zapowiedziały, że Trump i Putin będą w Helsinkach rozmawiać o stosunkach między USA a Rosją. Prezydenci przeprowadzili pierwsze i jak dotąd jedyne rozmowy dwustronne w lipcu 2017 roku w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20. Widzieli się również w listopadzie zeszłego roku na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Wietnamie, ale wówczas nie doszło do pełnoformatowego spotkania z udziałem doradców i tłumaczy.(PAP)

Na zdjęciu: Jon Huntsman
fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka

Comments

 1. Anonim
  Anonim 6 lipca, 2018, 07:23

  członkowie elit politycznych powinni być poddawani obowiązkowym co kawratalnym badaniom psychiatrycznym

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 6 lipca, 2018, 22:34

  A ja już wiem co Trump powie Putinowi. Najpierw mu podziękuje, następnie z lekka obszturcha za to, że Rosjanie nie byli dość ostrożni skoro senacki Komitet Wywiadu dowiódł, że pomagali mu wyborach, na koniec poprosi o więcej.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*