Ambasador Haley: wojska USA nie opuszczą Syrii, dopóki nie osiągniemy celów

Ambasador Haley: wojska USA nie opuszczą Syrii, dopóki nie osiągniemy celów

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley powiedziała w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że USA nie wycofają swoich wojsk z terytorium Syrii dopóki nie zostaną osiągnięte założone cele.

Haley wymieniła trzy cele: zapewnienie, że broń chemiczna nie będzie wykorzystana w jakikolwiek sposób, który stwarza ryzyko dla interesów USA, pokonanie Państwa Islamskiego (IS), stworzenie możliwości obserwowania działań Iranu.

„Naszym celem jest, aby zobaczyć amerykańskich żołnierzy wracających do domu, ale nie odejdziemy, dopóki nie będziemy pewni, że osiągnęliśmy to co zostało założone” – dodała Haley.

Połączone wojska amerykańskie, brytyjskie i francuskie przeprowadziły nad ranem w sobotę serię nalotów w Syrii w ramach akcji odwetowej za użycie przez reżim Baszara el-Asada broni chemicznej podczas ataku z 7 kwietnia w mieście Duma na wschód od Damaszku; zginęło wówczas ponad 60 osób. Siły zbrojne USA podały, że celem sobotnich bombardowań był wojskowy ośrodek naukowo-badawczy w Damaszku, zajmujący się technologią broni chemicznej oraz składy znajdujące się na zachód od miasta Hims. (PAP)

Categories: Ameryka

Comments

 1. Ezy
  Ezy 15 kwietnia, 2018, 19:09

  Jakie to wygodne, nic nie mówiące określenie „ryzyko dla interesów amerykańskich”. Później te cele można kierować w jakąkomkolwiek stronę , jak w Iraku, od poszukiwania broni chemicznej, której nie było, po szerzenie „demokracji”.

  Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 15 kwietnia, 2018, 23:10

  Bush stary mial wojne mlody dwie to i Trump ma swoja nie po to firmy zbrojeniowe daja corocznie miliony na kampanie republikanow zeby byl pokoj Biznes musi sie krecic Za te pieniadze wydane na zbrojenia kazda osoba w USA mialaby darmowe healthcare i college i jeszcze by zostalo Deficyt budrzetowy po dwoch latach Trumpa bedzie 4 razy wiekszy niz po 8 Obamy bravo fakt

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*