Afganistan. 3 Amerykanów wśród zabitych w zamachu bombowym w Kabulu

Wybuch samochodu pułapki w Afganistanie fot.Jawad Jalali/EPA

Wybuch samochodu pułapki w Afganistanie fot.Jawad Jalali/EPA

Wśród ofiar śmiertelnych sobotniego wybuchu samochodu pułapki w Kabulu są trzej Amerykanie pracujący dla firmy ochroniarskiej DynCorp International – poinformowało dowództwo sił NATO w Afganistanie.

Zamachu tego dokonano na ruchliwej ulicy przed szpitalem w Kabulu, zabijając co najmniej 12 osób. Według afgańskich władz bezpieczeństwa samochód osobowy Toyota eksplodował w momencie, gdy obok przejeżdżał pojazd z pracownikami DynCorp.

Dziesiątki ludzi odniosły rany. Eksplozja zniszczyła kilka pojazdów, w tym mikrobus szkolny i półciężarówkę. W prywatnym szpitalu Szinozada i stojącym po drugiej stronie ulicy pięciopiętrowym budynku powypadały szyby.

„Do kilku szpitali w Kabulu przewieziono ciała 12 zabitych i 66 rannych. Niektórzy z nich są w ciężkim stanie” – powiedział przedstawiciel zarządu służby zdrowia Kabir Amiry.

Na razie nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za zamach.

Liczba ataków terrorystycznych w Kabulu zwiększyła się od lipca, kiedy to rząd i talibowie potwierdzili, że ich przywódca mułła Omar zmarł dwa lata wcześniej. Zdaniem niektórych analityków rebelianci chcą zademonstrować, iż są nadal silni. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*