Adm. Douglas Fears doradcą Trumpa ds. cyberbezpieczeństwa

Adm. Douglas Fears doradcą Trumpa ds. cyberbezpieczeństwa

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton poinformował w piątek, że powierzył stanowisko prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i antyterroryzmu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego adm. Douglasowi Fearsowi.

Fears zastąpi na tym stanowisku Toma Bosserta, który w kwietniu podał się do dymisji. Nastąpiło to bezpośrednio po objęciu urzędu doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego przez Johna Boltona.

Bolton – dyplomata i prawnik, uznawany za bardzo konserwatywnego polityka – jest trzecim w kolejności doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego od jego zaprzysiężenia na prezydenta Stanów Zjednoczonych w dniu 20 stycznia 2017 r.

W komunikacie opublikowanym przez Biały Dom w piątek Bolton zaznaczył, że Douglas Fears jako jego zastępca będzie zajmował się przede wszystkim sprawami cyberbezpieczeństwa stojąc na czele odpowiedniej dyrekcji w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Fears będzie też koordynować współdziałanie różnych struktur bezpieczeństwa wewnętrznego w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych.

„Doug Fears ma za sobą trzy dekady ogromnego doświadczenia w sferze bezpieczeństwa wewnętrznego włączając w to działalność antyterrorystyczną, działania na rzecz cyberbezpieczeństwa i reagowania na klęski żywiołowe” – czytamy w komunikacie Białego Domu.

Admirał Fears jest absolwentem Akademii Straży Przybrzeżnej (USCGA), Wojskowej Akademii Morskiej oraz Uniwersytetu Harvarda, gdzie uzyskał dyplom ukończenia studiów magisterskich w zakresie administracji publicznej i MA dziedzinie studiów strategicznych. Przez ponad trzydzieści lat pełnił służbę w Straży Przybrzeżnej. (PAP)

Na zdjęciu: Adm. Douglas Fears fot.Wikipedia

Categories: Ameryka

Comments

 1. olo
  olo 2 czerwca, 2018, 18:05

  na ile?,miesiac?,dwa?. Jemu mozna doradzac a on i tak slucha tylko doradcow z Tel-avivu.

  Reply this comment
 2. niklot
  niklot 3 czerwca, 2018, 13:47

  Ponieważ protestanci w Ameryce uważają, że Żydom należy zawsze i bezwzględnie pomagać! …że Żydzi to nadludzie

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*