92 tys. funtów sałatki z kurczakiem  wycofanych z półek

92 tys. funtów sałatki z kurczakiem  wycofanych z półek

Z powodu  zatrucia listerią firma APPA Fine Foods wycofuje z półek sklepowych  92 tys. funtów produktu chicken Ceasar salad − informuje wydział ds. bezpieczeństwa żywności Departamentu Rolnictwa.  

Zestawy sałaty Ceasars z kurczakiem w ostatnich kilku tygodniach zostały rozesłane do magazynów w całym kraju. Wiele  z nich znalazło się już na półkach sklepowych. Klienci powinni zwracać szczególną uwagę na zestawy sałaty wyprodukowane w lipcu i  sierpniu, pakowane w pojemnikach z numerem „P-21030” przy pieczątce,  oznaczającej inspekcję dokonaną przez Departament Rolnictwa.

Do tej pory personel Departamentu Rolnictwa stanu Michigan potwierdził dwa przypadki zarażenia tych produktów bakterią listerii. W całych zestawach sałaty zarażony trującą bakterią był tylko kurczak.

Konsumpcja żywności zarażonej listerią powoduje poważne zatrucia pokarmowe, szczególnie u ludzi starszych, u osób z osłabionym systemem immunologicznym, kobiet w ciąży i noworodków. Ryzyko zachorowania osób spoza tych grup jest nieco mniejsze.

Do objawów listeriozy (zatrucia bakterią listerii) należy gorączka, bóle mięśni i głowy, utrata równowagi ciała i konwulsje. U kobiet ciężarnych choroba może powodować poronienia lub poważną infekcją płodu. Listeriozę leczy się antybiotykami.

Osoby, które zauważą u siebie powyższe objawy powinny jak najszybciej zgłosić się do lekarza. (ak)

fot.alachia/Flickr

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*