900 milionów dolarów do wygrania w Powerball. Losowanie już dziś

fot. Erik Lesser/EPA

fot. Erik Lesser/EPA

Kumulacja w amerykańskiej loterii Powerball wzrosła w sobotę do zawrotnej sumy 900 milionów dolarów. Losowanie odbędzie się wieczorem. Gdyby jednak i tym razem nikt nie wytypował szczęśliwych numerków, następna kumulacja może osiągnąć 1,3 mld USD.

Powerball czeka od 4 listopada na tego, do kogo wreszcie uśmiechnie się Fortuna; wtedy do wygrania było „zaledwie” 40 milionów dolarów.

W przypadku kumulacji w wysokości 900 milionów dolarów zwycięzca – jeśli zdecyduje się od razu odebrać całą wygraną – otrzyma 558 milionów. Można też rozłożyć odbiór wygranej na 29 lat i w takim wypadku amerykański fiskus weźmie z niej sobie znacznie mniej.

Reuters informuje, że w sobotę w stanie Nowy Jork kupony Powerball ludzie nabywali w tempie 1,7 miliona dolarów na godzinę.

Szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Telewizja NBC wyliczyła, że większe są szanse zostania prezydentem USA.

Najwyższa dotąd kumulacja padła w USA w 2012 roku na loterii Mega Millions; było to wtedy 656 milionów dolarów, a wygraną podzieliła się trójka szczęśliwców.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*