52. próba osłabienia Obamacare

52. próba osłabienia Obamacare

Zdominowana przez republikanów Izba Reprezentantów nie rezygnuje z obalenia lub przynajmniej osłabienia ustawy o opiece medycznej (Affordable Care Act, ACA) zwanej powszechnie Obamacare. − Podejmując wszelkie możliwe kroki w tym kierunku, odpowiadamy na potrzeby pracodawców i pracowników − twierdzą republikanie.

fot.Shawn Thew/PAP/EPA/Wikipedia/healthcare.gov

fot.Shawn Thew/PAP/EPA/Wikipedia/healthcare.gov

Większością 248 głosów przeciwko 179 izba niższa Kongresu opowiedziała się za zmianą definicji pracy w pełnym wymiarze z 30 (?!) na 40 godzin. −  W rezultacie takiej zmiany mniej osób może liczyć na ubezpieczenia medyczne sponsorowane przez miejsce zatrudnienia, a setki tysięcy pozostaną bez ubezpieczenia − ostrzega Kongresowe Biuro Budżetu.

Popierani przez Izbę Handlową i inne organizacje biznesowe, republikanie twierdzą, że ich celem jest przywrócenie tradycyjnej definicji pełnego etatu po to, by ratować biznesy przytłoczone reformą medyczną, która nakłada na nie dodatkowe koszty. Właściciele małych firm skarżą się, że z powodu reformy muszą skracać godziny pracy, ograniczać liczbę pracowników zatrudnionych na pełen etat i wstrzymać opłaty za ubezpieczenia. Zgodnie z ustawę ACA przedsiębiorstwa zatrudniające na pełen etat 50 pracowników lub więcej muszą zapewnić im ubezpieczenie medyczne. W przeciwnym razie będą płacić kary.

Była to już 52. próba ograniczenia lub zniesienia Obamacare. Projekt izbowych republikanów z pewnością zostanie odrzucony przez Senat, zdominowany przez demokratów.

(eg)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*