Szeryf: bilans strzelaniny w Jacksonville to 3 ofiary śmiertelne i 11 rannych

Szeryf: bilans strzelaniny w Jacksonville to 3 ofiary śmiertelne i 11 rannych

Napastnik, który otworzył ogień do uczestników turnieju gier wideo w Jacksonville, na Florydzie, zabił dwie osoby zanim popełnił samobójstwo. 11 osób zostało rannych – poinformował na konferencji prasowej w niedzielę szeryf Jacksonville Mike Williams.

„Na miejscu zginęły trzy osoby. Jedną z nich był podejrzany, który odebrał sobie życie” – powiedział szeryf.

Williams zidentyfikował napastnika jako 24-letniego Davida Katza, mieszkańca Baltimore, który był uczestnikiem turnieju. Dodał, że Katz ranił 9 osób, 2 dalsze odniosły rany uciekając z miejsca strzelaniny.

Do szpitala w Jacksonville przewieziono sześć osób; jedna z nich jest w stanie ciężkim, pozostałe pięć w stanie stabilnym.

Ustalono, że Katz przyjechał do Jacksonville aby uczestniczyć w transmitowanych online rozgrywkach turnieju popularnej gry wideo Madden NFL 19 opartej na meczach ligi NFL (futbolu amerykańskiego). Miał zostać wyeliminowany z rozgrywki ponieważ popełnił zbyt dużo błędów.

Eiminacje odbywały się w restauracji Chicago Pizza w dzielnicy Jacksonville Landing. Znajduje się tam duży kompleks restauracji, barów, lokali rozrywkowych i sklepów usytuowanych wzdłuż wybrzeża rzeki St. Johns.

Był to już trzeci przypadek strzelaniny w miejscu publicznym na Florydzie w ciągu ostatnich dwóch lat. W lutym br. w strzelaninie w szkole średniej w Parkland zginęło 17 osób. Dwa lata temu uzbrojony napastnik zabił 49 osób w klubie nocnym w Orlando.

W USA toczy się obecnie ogólnonarodowa debata na temat sposobów ograniczenia dostępu do broni palnej. (PAP)

fot. Jacksonville Sheriff’s Office/Facebook

Categories: Ameryka
Tags: strzelanina

Comments

 1. Leva
  Leva 27 sierpnia, 2018, 06:43

  Masakra te strzelaniny! Dobrze, że u nas takich nie ma :O

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 27 sierpnia, 2018, 07:46

  A moze debata o zlym wplywie gier, internetu, social media, brainwashing media…

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*