Melania Trump odwiedziła dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia

Melania Trump odwiedziła dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia

Pierwsza dama USA Melania Trump odwiedziła w czwartek dzieci imigrantów w ośrodku odosobnienia w Teksasie. Polityka prezydenta Donalda Trumpa, zgodnie z którą dzieci oddzielano od rodziców zatrzymanych na granicy, wywołała protesty na całym świecie – pisze AP.

Agencja nazywa wizytę Melanii na granicy operacją ratowania wizerunku administracji Trumpa, który ucierpiał na skutek polityki „zero tolerancji” dla nielegalnych imigrantów.

Według danych resortu bezpieczeństwa narodowego 2,3 tys. dzieci zostało oddzielonych od rodziców od 5 maja do 9 czerwca wśród migrantów, którzy starają się przez Meksyk dostać do USA. Większość dzieci pochodzi z Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu.

Skala protestów zmusiła Trumpa do zmiany stanowiska; w środę podpisał on rozporządzenie wykonawcze, na mocy którego dzieci nie będą już oddzielane od rodziców na amerykańskiej granicy.

Jeszcze w poniedziałek prezydent mówił, że „Stany Zjednoczone nie staną się obozem dla migrantów i nie będą aresztem dla uchodźców”.

Dzieci rozdzielone od rodziców w ośrodku w McAllen, w Teksasie
fot.US CUSTOMS AND BORDER PATROL/HANDOUT/EPA-EFE/REX/Shutterstock

W czwartek podczas spotkania jego gabinetu Trump powiedział, że nakazał agencjom rządowym zajmującym się imigrantami, by połączyły rodziny, które rozdzielono w ostatnich tygodniach.

„Washington Post” podał w czwartek, że administracja Trumpa zrezygnuje z wdrażania postępowań przeciw rodzinom nielegalnych imigrantów.

Jednak prezydent zastrzegł dzień wcześniej, że korekta do przepisów imigracyjnych, jaką wprowadzi rozporządzenie wykonawcze, nie zakończy jego polityki „zero tolerancji” wobec nielegalnych przybyszy do Stanów Zjednoczonych.

Po publikacji artykułu „Washington Post” resort sprawiedliwości przekazał, że informacje dziennika nie są prawdziwe i polityka „zero tolerancji” zostanie utrzymana.

Według zmodyfikowanych przepisów rodziny z dziećmi będą objęte procedurami imigracyjnymi przed innymi migrantami.(PAP)

Na zdjęciu: Melania Trump
fot.Chris Kleponis/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Ameryka, Imigracja

Comments

 1. krzych
  krzych 21 czerwca, 2018, 17:55

  Jestem ciekaw jaki sens i przekaz miala Melania jadac do dzieci rozdzielonych z rodzicami w plaszczu za $39 z napisem na plecach
  „I Don’t Really Care, Do U?” Hmm ciekawe.

  Reply this comment
  • RP
   RP 22 czerwca, 2018, 01:44

   Maybe her job is to care about American children and no those that shouldn’t even be here on the first place?

   Reply this comment
 2. Basia
  Basia 21 czerwca, 2018, 19:48

  Jakby miala plaszcz za $3900 to tez by bylo zle! Uprzedzonym do Prezydenta I tak nie dogodzi!

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 21 czerwca, 2018, 20:24

  Rzeczywiście, też zachodzę w głowę co ten napis miał znaczyć. Pewne jest tylko to, że w tych okolicznościach wykazała wyjątkowy brak taktu.

  Reply this comment
 4. Stefan
  Stefan 21 czerwca, 2018, 20:25

  Nowa informacja dzieci w osrodkach byly faszerowane przymusowo lekarstwami psychotropowymi bez zgody rodzicow Niektore zmuszano do polykania 15lekarstw dziennie straszac ze jesli nie polkna pozostana tam na zawsze Wlasnie wniesiono sprawe do sadu

  Reply this comment
 5. Jacek
  Jacek 22 czerwca, 2018, 07:32

  Wdlug mnie ten napis byl przekazem dla tych wszystkich co tylko krzycza a nic nie robia w tej sprawie!!!!!!(DEMOKRACI) Brawo Melania!

  Reply this comment
 6. Yaroon
  Yaroon 23 czerwca, 2018, 03:36

  Nie macie czym się zajmować-(wy pustaki), tylko płaszczem Meli ? 🙂

  Reply this comment
 7. Stefan
  Stefan 24 czerwca, 2018, 10:23

  Yaroon pustakiem to raczej jest Melania jadac do dzieci ktorym zabrano rodzicow i sa trzymane w klatkach dla psow w temperaturze 100 z foliowym kocemem z napisem I don’t care

  Reply this comment
 8. Sorry
  Sorry 24 czerwca, 2018, 10:24

  Ewa Braun

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*